21. jún 2024
Facebook
nedeľa, 12 december 2021 14:00

Olympijskí lídri sa hnevajú na FIFA, protestujúci aktivisti chceli vniknúť do sídla MOV

Written by 
Rate this item
(0 votes)

12.12.2021 (Webnoviny.sk) - Olympijskí lídri namierili svoj hnev na prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianniho Infantina pre jeho snahy o presadenie majstrovstiev sveta vo futbale v dvojročných intervaloch namiesto doterajšieho štvorročného, ktorý funguje už viac ako 90 rokov. Na sobotňajšej výročnej schôdzi olympijských predstaviteľov vo švajčiarskom Lausanne, ktorú sa pokúsili narušiť demonštranti protestujúci proti ZOH 2022 v čínskom Pekingu, MOV prezentoval veľké obavy z Infantinových krokov.

Ovplyvnenie viacerých športov

"Prítomní vyjadrili vážne znepokojenie nad návrhmi FIFA na organizovanie majstrovstiev sveta vo futbale každé dva roky a dopadom na celosvetový kalendár športových podujatí," uviedol MOV vo vyhlásení. Na žiadosť niektorých delegátov Infantino vysvetlil, že diskusie vo FIFA mali širší rozsah ako majstrovstvá sveta v dvojročnom cykle, a že to, čo bolo doteraz prezentované, boli iba predbežné výsledky, o ktorých sa stále diskutuje. MOV už skôr uviedol, že zdvojnásobenie počtu svetových šampionátov vo futbale by ovplyvnilo kalendár viacerých športov - tenisu, cyklistiky, golfu, gymnastiky, plávania, atletiky či formuly 1.

Pokúsili sa dostať do sídla MOV

Online zasadnutie, na ktorom sa zúčastnil aj Infantino, sa niekoľko aktivistov protibetskej organizácie Študenti za slobodný Tibet pokúsilo dostať do sídla MOV. "Niekoľkokrát sme sa zaoberali pokojnými demonštrantmi a vysvetlili sme naše stanovisko, ale nebudeme sa zaoberať násilnými demonštrantmi, ktorí použili silu, aby sa dostali do budovy MOV a ťažko zranili ochrankára," dodal MOV. Protibetské skupiny sú súčasťou širšej aliancie aktivistov, ktorí podnecujú opozíciu voči ZOH v Pekingu, ktoré sa uskutočnia od 4. do 20. februára 2022. Poukazujú pritom na zaobchádzanie s moslimskou menšinou Ujgurov na západe Číny, demokratické práva v Hongkongu a vojenské šikanovanie Taiwanu zo strany Pekingu.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta vo futbale, ZOH 2022 v Pekingu
Zdroj: Webnoviny.sk - Olympijskí lídri sa hnevajú na FIFA, protestujúci aktivisti chceli vniknúť do sídla MOV © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 103 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner