27. máj 2024
Facebook
sobota, 18 december 2021 23:00

Bublina počas zimnej olympiády v Pekingu nebude len pre ľudí, ale týka sa aj odpadu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

18.12.2021 (Webnoviny.sk) - Preventívne opatrenia namierené proti šírenie ochorenia COVID-19 počas februárových ZOH 2022 v čínskom Pekingu sa nebudú týkať iba osôb. Organizátori prestížneho podujatia totiž informovali, že v uzavretom systéme tzv. bubline sa nebudú pohybovať iba účastníci ZOH, ale zotrvať v ňom musia aj všetky ich odpadky.

Odpad prevezú až neskôr

Číňania tento týždeň prezradili, že špeciálny pracovný tím sa bude starať o zber a zvoz odpadu na vyhradené miesto vo vnútri celého systému. Sľubujú si od toho, že to ešte zníži šancu na prípadné rozšírenie koronavírusu do okolitého sveta. Tento odpad až po nejakom čase prevezú na ďalšie zhodnotenie.

Päťtýždňová karanténa

V Číne platia mimoriadne prísne protipandemické opatrenia, počas ZOH tak hrozí účastníkovi podujatia v prípade pozitívneho testu na koronavírus karanténa až na päť týždňov. V krajine vo štvrtok potvrdili 69 nových prípadov nákazy koronavírusom mutáciou omikron, väčšinu z nich v provincii Če-ťiang na východe Číny ďaleko od dejiska hier.

Viac k témam: Koronavírus, ZOH Zimné olympijské hry 2022 Peking
Zdroj: Webnoviny.sk - Bublina počas zimnej olympiády v Pekingu nebude len pre ľudí, ale týka sa aj odpadu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 94 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner