20. jún 2024
Facebook
pondelok, 03 január 2022 09:00

Banskú Bystricu v roku 2022 čaká najväčšie podujatie v Európe, privíta tisícky mladých športovcov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

3.1.2022 (Webnoviny.sk) - Konanie Európskeho olympijského festivalu mládeže EYOF 2022 v Banskej Bystrici bude podľa primátora krajského mesta Jána Noska tou najväčšou výzvou v tomto roku. Ako pre agentúru SITA uviedol primátor, je to vôbec najväčšie podujatie, ktoré sa bude v roku 2022 konať v Európe, pričom takéto podujatie ešte na Slovensku nebolo organizované.

Pomôcť by mala aj vláda

Mesto však plánuje aj prípravu najväčších investícií za posledných 30 rokov. "Je za tým množstvo práce a je to výzva, kedy by nám malo záležať na tom, aby sme reprezentovali nielen mesto a región, ale vôbec odprezentovať Slovensko. Budem rád, keď sa vláda k tomu postaví trošku proaktívne a pomôže nám s procesmi, ktoré potrebujeme zrýchliť preto, aby všetko bolo pre olympijské podujatie pripravené," doplnil Nosko.

Tisícky mladých športovcov

EYOF sa v Banskej Bystrici a okolí uskutoční od 24. do 30. júla 2022. Pôvodne sa podujatie malo konať už v lete 2021, no pandémia koronavírusu a termínová kolízia s odloženými OH v Tokiu spôsobila jeho odklad. Súťaže sa okrem Banskej Bystrice uskutočnia aj v Detve, Slovenskej Ľupči, Zvolene či Badíne. Na EYOF sa zúčastnia tisícky mladých športovcov, okrem nich aj tréneri, dobrovoľníci a členovia realizačných tímov z 50 krajín starého kontinentu. Očakáva sa účasť takmer 7000 akreditovaných osôb, patria medzi nich aj rozhodcovia či novinári. Nad Európskym olympijským festivalom mládeže 2022 v Banskej Bystrici prevzala záštitu prezidentka Zuzana Čaputová.

Viac k témam: Európsky olympijský festival mládeže EYOF
Zdroj: Webnoviny.sk - Banskú Bystricu v roku 2022 čaká najväčšie podujatie v Európe, privíta tisícky mladých športovcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 84 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner