04. december 2023
Facebook
štvrtok, 06 január 2022 16:00

V Pekingu otvorili Hlavné mediálne centrum v blízkosti Národného štadióna

Written by 
Rate this item
(0 votes)

6.1.2022 (Webnoviny.sk) - Necelý mesiac pred začiatkom zimných olympijských hier v Pekingu otvorili Hlavné mediálne centrum (MMC). Zariadenie s rozlohou 98-tisíc metrov štvorcových privíta médiá z celého sveta, ktoré budú informovať o všetkom dôležitom dianí z najväčšieho zimného športového sviatku.

Centrum diania

MMC zahŕňa Hlavné tlačové stredisko (MPC) aj Medzinárodné vysielacie centrum (IBC). Nachádza sa v novopostavenom pavilóne Čínskeho národného kongresového centra v Pekingu v tesnej blízkosti Národného štadióna, Národného centra pre vodné športy (tzv. Ľadová kocka) aj Národného krytého štadióna. Ide o tri historické dejiská z olympijských hier v roku 2008, ktoré budú hostiť slávnostné ceremoniály a tiež súťaže v ľadových športoch počas ZOH 2022. "MMC poskytuje členom médií pohodlné a bezpečné pracovné prostredie, kde môžu informovať o všetkých novinkách z hier. Miesto konania bude hlavným centrom pre tlačové konferencie, pracovné priestory pre médiá a centrum fotoservisu. Tiež bude slúžiť ako ústredie pre hlavné medzinárodné spravodajské organizácie. MPC pojme približne 2 800 akreditovaných predstaviteľov tlačových médií z celého sveta. Otvorené bude od 7. do 22. hodiny do 22. januára, keď miestny organizačný výbor dokončí nastavenie všetkých zariadení. Potom od 24. januára do 20. februára bude otvorené 24 hodín denne," informoval MOV vo svojom spravodajskom servise.

Platia prísne protipandemické opatrenia

Aj na ZOH v Pekingu bol už zavedený komplexný súbor protiopatrení voči ochoreniu COVID-19 tak, aby sa zabezpečila bezpečnosť všetkých účastníkov. Zimné olympijské hry sa budú konať od 4. do 20. februára 2022 a zimné paralympijské hry následne od 4. do 13. marca 2022.

Viac k témam: Čínske národné kongresové centrum, Médiá, ZOH 2022 v Pekingu
Zdroj: Webnoviny.sk - V Pekingu otvorili Hlavné mediálne centrum v blízkosti Národného štadióna © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 87 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner