04. december 2023
Facebook
pondelok, 17 január 2022 19:00

Zimnú olympiádu v Pekingu uvidia naživo len „vyvolení“, organizátori stavili na omnoho prísnejšie opatrenia

Written by 
Rate this item
(0 votes)

17.1.2022 (Webnoviny.sk) - Vstupenky do hľadísk športovísk na ZOH 2022 v čínskom Pekingu dostanú len "vybrané osoby". Organizátori športového sviatku v pondelok informovali o tom, že kvôli pandémii koronavírusu lístky na jednotlivé súťaže nebudú distribuované medzi verejnosť. ZOH 2022 v Číne sa uskutočnia od 4. do 20. februára. Už dlhší čas je známe, že zahraniční záujemcovia nemôžu prísť do hľadísk športovísk počas ZOH 2022.

Opatrenia budú prísnejšie než v lete

Súťaže pod piatimi kruhmi tak budú osobne sledovať iba "vyvolení". Ide o omnoho prísnejšie opatrenia v porovnaní s OH 2020, ktoré sa v lete 2021 konali v japonskom Tokiu. "Náročná a komplikovaná práca pri kontrole epidémie nás prinútili k rozhodnutiu, že ochrana zdravia a bezpečnosti v súvislosti so ZOH by nebola možná v prípade, ak by vstupenky boli k dispozícii širokej verejnosti. Preto ponuku získať ich dostanú len vybrané skupiny," uvádza sa v pondelkovom stanovisku organizátorov.

Tisíce osôb museli ísť na testy

Číne sa po vplyvom rôznych opatrení dlhodobo darí vyhýbať sa masívnej vlne pandémie ochorenia COVID-19. V krajine opakovane prebiehajú masové testovania a sú prijaté rôzne zákazy spojené s cestovaním. Napriek tomu sa v niektorých mestách nevyhli lokálnym ohniskám vrátane Tchien-ťinu iba hodinu od Pekingu. Metropola Číny počas uplynulého víkendu potvrdila prípad 26-ročnej ženy, ktorá mala pozitívny test na koronavírus a jeho variant omikron, so sebou však na testy "stiahla" tisícky ďalších osôb. Ako možné blízke kontakty tejto ženy muselo ísť na test viac ako 13-tisíc osôb.

Viac k témam: Fanúšikovia, omikron, Pandémia, Vstupenky, Zimná olympiáda v Pekingu 2022, ZOH 2022 v Pekingu
Zdroj: Webnoviny.sk - Zimnú olympiádu v Pekingu uvidia naživo len „vyvolení“, organizátori stavili na omnoho prísnejšie opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 91 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner