21. jún 2024
Facebook
piatok, 21 január 2022 18:00

Paulína Fialková predviedla v Anterselve svoj najlepší výkon v sezóne, obsadila 16. miesto

Written by 
Rate this item
(0 votes)

21.1.2022 (Webnoviny.sk) - Francúzka Justine Braisazová-Bouchetová sa v talianskej Anterselve stala víťazkou piatkových vytrvalostných pretekov žien na 15 km vo Svetovom pohári. Dvadsaťpäťročná francúzska biatlonistka sa na najvyššiu priečku v SP dostala tretíkrát v kariére. V minulosti raz uspela vo vytrvalostných pretekoch a raz v pretekoch s hromadným štartom. V piatok z dvadsiatich výstrelov minula iba raz a o 51,1 s zdolala krajanku Juliu Simonovú, tretia skončila Švédka Mona Brorssonová s mankom 1:37,2 na víťazku. Simonová aj Brorssonová sa na strelnici pomýlili dvakrát.

Preteky bez čistej streľby

Češka Markéta Davidová síce minula až trikrát a obsadila 6. priečku. Keďže v závere novembra 2021 ovládla vytrvalostné preteky vo švédskom Östersunde a v programe SP v tejto sezóne už nie sú naplánované žiadne ďalšie preteky tejto kategórie, stala sa víťazkou hodnotenia disciplíny pred Rakúšankou Lisou Theresou Hauserovou, ktorá v piatok skončila deviata. Zaujímavosťou piatkových pretekov je, že ani jedna z 96 pretekárok nepredviedla čistú streľbu. V piatok v Anterselve chýbalo na štarte niekoľko popredných biatlonistiek vrátane sestier Elviry a Hanny Öbergových či líderky celkového poradia SP Marte Olsbuovej Röiselandovej z Nórska.

Paulíne Fialkovej sa zadarilo

Na štarte piatkových pretekov boli aj tri Slovenky. Najviac sa darilo Paulíne Fialkovej, ktorá skončila šestnásta a dosiahla najlepšie umiestnenie v tejto sezóne. Doteraz ním bola 20. priečka zo stíhačky v rakúskom Hochfilzene. Všetky tri Slovenky minuli po dva terče už na prvej položke, sestry Paulína a Ivona Fialkové pridali tretiu chybu na druhej položke, kým Henrieta Horvátová tam sklopila všetkých päť terčov. V ďalšom priebehu už Paulína Fialková neminula ani raz a vo výsledkovej listine sa napokon vyšplhala až do druhej desiatky, na víťazku v konečnom súčte stratila 3:42,8 min.

Horváthová minula terč iba raz

Ivona Fialková síce na tretej streľbe neminula ani raz, no na štvrtej nevybielila dva terče. S piatimi chybami nemohla pomýšľať na bodované umiestnenie a napokon obsadila 51. pozíciu. Henrieta Horvátová pri tretej streľbe minula raz pri štvrtej bola bezchybná, v porovnaní s najlepšími však jej bežecká časť nie je tak kvalitná a napokon ju klasifikovali na 75. stupienku. Jej maximom v SP tak zostáva 52. post z vytrvalostných pretekov práve z Anterselvy v predchádzajúcom ročníku. Počas víkendu sú v Anterselve na programe preteky s hromadným štartom - v sobotu muži absolvujú 15 km a v nedeľu ženy 12,5 km.

Viac k témam: Biatlon, Preteky, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk - Paulína Fialková predviedla v Anterselve svoj najlepší výkon v sezóne, obsadila 16. miesto © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 80 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner