04. december 2023
Facebook
pondelok, 24 január 2022 13:00

Čerňanská si pred cestou do Pekingu zlepšila náladu, z MS si po skvelých výkonoch odnáša medailový komplet

Written by 
Rate this item
(0 votes)

24.1.2022 (Webnoviny.sk) - Mladá slovenská bobistka Viktória Čerňanská sa výborne naladila pred odchodom na zimné olympijské hry do Pekingu. Na svetovom šampionáte v rakúskom Innsbrucku sa stala majsterkou sveta v monoboboch v kategórii do 23 rokov. Čerňanská triumfovala s náskokom 2 desatín sekundy pred svojou dlhoročnou veľkou súperkou Georgetou Popescovou z Rumunska. Na šampionáte všetci účastníci absolvovali dve jazdy, bronz si vybojovala Poľka Julia Slupecká. Informoval o tom web olympic.sk.

Slovenka zbierala jednu medailu za druhou

Devätnásťročná Slovenka zároveň štartovala aj v juniorskej kategórii, ktorá sa v bobovom športe ráta do 26 rokov, a v rámci svetového šampionátu v nej obsadila 3. priečku za ostrieľanejšími súperkami Maureen Zimmerovou z Nemecka a Ľubov Černychovou z Ruska. Medailu vybojovala Čerňanská aj v dvojboboch do 23 rokov, kde spoločne s Patríciou Tajcnárovou skončili na druhom mieste. O 43 stotín sekundy ich zdolali iba Nemky Diana Filipszká, Lauryn Siebertová. Čerňanská s Tajcnárovou štartovali aj v rámci juniorskej kategórie, celkový súčet časov z dvoch jázd im stačil na konečnú piatu priečku.

Za splnený sen nezabudla poďakovať

"Nádherné posledné preteky pred olympijskými hrami a zároveň ďalší splnený sen. Najväčšia vďaka patrí Milanovi Jagnešákovi. A veľmi mi pomohol dobrý štart vďaka Romanovi Gomolovi. A keďže moje monoboby už sú na ceste do Pekingu, vďaka Lichtenštajnsku, ktoré mi poskytlo monoboby, som mohla pretekať a zvíťaziť. Ďakujem aj Slovenskému zväzu bobistov, a chalanom, ktorí mi celý týždeň pomáhali," uviedla Viktória Čerňanská na svojom fejsbúkovom profile. Olympijskú miestenku do Pekingu si Čerňanská zabezpečila na základe redukovaného rebríčka, v ktorom sa dostala do postupovej dvadsiatky.

Viac k témam: ZOH 2022 v Pekingu, ZOH Zimné olympijské hry 2022 Peking
Zdroj: Webnoviny.sk - Čerňanská si pred cestou do Pekingu zlepšila náladu, z MS si po skvelých výkonoch odnáša medailový komplet © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 69 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner