19. jún 2024
Facebook
streda, 02 február 2022 23:00

Skutočná zlatá medaila je medailou solidarity, pápež František vzdal hold paralympionikom a utečencom

Written by 
Rate this item
(0 votes)

2.2.2022 (Webnoviny.sk) - Pápež František na svojej stredajšej generálnej audiencii vzdal hold paralympionikom aj športovcov z tímu utečencov pred ZOH 2022 v čínskom Pekingu. Hlava katolíckej cirkvi tiež prezentovala verejnú výzvu, aby šport "urobil svet viac bratským". Pápež v stredu hostil pravidelnú audienciu, na ktorej tiež uviedol, že šport môže vytvoriť "mosty priateľstva a solidarity" a že "skutočná zlatá medaila" je medailou solidarity medzi ľuďmi rôznych národov, kultúr a vierovyznaní.

Príbehy utečencov sa pápeža dotkli

"Spoločne získame najdôležitejšiu medailu, ak príklad športovcov so zdravotným znevýhodnením pomôže každému prekonať predsudky či strach a urobí našu komunitu ústretovejšou a inkluzívnejšou,“ povedal pontifik a a špeciálne pozdravil športovcov z tímu utečencov, ich príbehy sa ho mimoriadne dotkli. "Nech ich svedectvo pomôže povzbudiť občianske spoločnosti, aby sa s čoraz väčšou dôverou otvorili všetkým a nenechali nikoho v úzadí,“ pokračoval František, veľký futbalový fanúšik.

Výber Vatikánu hral proti Rómom

Pápež dlhodobo káže o potrebe integrácie migrantov do spoločnosti a o prínose športu pre mladých ľudí. Inšpirovaný prioritami pápeža, Vatikán vytvoril viacero športových tímov a ich súčasťou boli aj migranti či osoby so zdravotným znevýhodnením. Zatiaľ naposledy to bol v novembri 2021 charitatívny futbalový duel výberu Vatikánu zloženého z členov vatikánskej Švajčiarskej gardy, zamestnancov Vatikánu a ich rodinných príslušníkov proti tímu Svetovej federácie Rómov pochádzajúcich z Chorvátska.

Viac k témam: Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk - Skutočná zlatá medaila je medailou solidarity, pápež František vzdal hold paralympionikom a utečencom © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 76 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner