04. december 2023
Facebook
piatok, 04 február 2022 16:00

Štátny tajomník rezortu školstva poprial slovenským olympionikom veľa šťastia. Ostaňte zdraví, odkázal do Pekingu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

4.2.2022 (Webnoviny.sk) - Štátny tajomník MŠVVaŠ SR pre šport Ivan Husár tesne pred oficiálnym úvodom ZOH 2022 zaželal reprezentantom SR mnoho úspechov. Za jednu z hlavných priorít označil aj to, aby sa zdraví vrátili domov.

Ostať zdraví je priorita

Otvárací ceremoniál ZOH 2022 sa uskutočnil v piatok (4. februára), súťaže pod piatimi kruhmi potrvajú do nedele (20. februára). V najľudnatejšej krajine sveta rozdajú dovedna 109 medailových kompletov. "Našim športovcom želám, aby sa popri osobných športových úspechoch a dobrých umiestneniach najmä v zdraví vrátili domov,“ uviedol Husár prostredníctvom tlačovej správy rezortu školstva. V slovenskej výprave je dovedna 50 športovcov, rovnú polovicu z nich tvoria hokejisti.

Prísne protipandemické opatrenia

Rovnako ako OH v Tokiu 2020, ktoré sa konali až v lete 2021, aj ZOH 2022 v Pekingu sa konajú počas pandémie koronavírusu. Do hľadísk sa dostane len limitovaný počet domácich priaznivcov, zahraniční fanúšikovia do Číny cestovať nemohli. "Na dosiaľ posledných zimných hrách získali slovenskí športovci tri medaily, všetky zásluhou Anastasie Kuzminovej. Tá už medzičasom ukončila profesionálnu kariéru. Verím, že ju vystrieda niektorý z našich športovcov, napríklad lyžiarka Petra Vlhová. Verím, že všetci vydajú zo seba maximum. Ale ako hovorím: naši reprezentanti, vráťte sa domov zdraví!," doplnil Husár.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk - Štátny tajomník rezortu školstva poprial slovenským olympionikom veľa šťastia. Ostaňte zdraví, odkázal do Pekingu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 54 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner