21. jún 2024
Facebook
sobota, 05 február 2022 07:00

Biatlonové súťaže na olympiáde sa možno v sobotu nezačnú, veľké mrazy ohrozujú zdravie športovcov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

5.2.2022 (Webnoviny.sk) - Hneď úvodnej biatlonovej súťaži na ZOH 2022 v čínskom Pekingu hrozí, že sa nebude konať podľa programu organizátorov. Na sobotu sú v stredisku Čang-ťia-kchou naplánované preteky zmiešaných tímov na 4x6 km, podľa správy na českom webe iDnes.cz však nepriazeň počasia môže spôsobiť ich odklad.

Areál postavili na najvyššom kopci

Pod nepriazňou počasia sa myslia mimoriadne nízke teploty vzduchu. Počas piatkových tréningov teplomer popoludní ukazoval mínus 15 stupňov Celzia. Športovci dokonca hlásili pocitovú teplotu blížiacu sa k mínus tridsiatim stupňom. Preto všetci biatlonisti mali oblepené tváre, aby sa vyhli omrzlinám. "To máte tak, keď sa náš šport odohráva v úplne nebiatlonovej krajine. Neviem, koho napadlo postaviť biatlonový areál na najvyššom kopci, kde je najväčšia zima a navyše tú fúka. Bude to viac o boji samého so sebou než so súperkami," cituje web iDnes.cz slovenskú reprezentantku Paulínu Fialkovú.

Hrozí "spálenie" priedušiek

Spolu s ňou by v sobotu mala štartovať aj sestra Ivona a za mužov SR Michal Šima a Tomáš Sklenárik. Štart pretekov je naplánovaný na 17.00 h miestneho času, teda o 10.00 h SEČ. Šéftréner biatlonistov z Česka Ondřej Rybář poznamenal, že v prípade silnejšieho vetra by pretekárov na trať nepúšťal, hrozilo by im totiž, že si napríklad "spália" priedušky. "Uvidíme, ako sa k tomu postaví IBA a rozhodcovia," povedal.

Viac k témam: Biatlon, Čang-ťia-kchou, Mráz, nepriaznivé podmienky, Silný vietor, Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk - Biatlonové súťaže na olympiáde sa možno v sobotu nezačnú, veľké mrazy ohrozujú zdravie športovcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 76 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner