21. jún 2024
Facebook
piatok, 18 február 2022 10:00

Paulína Fialková v mraze a veternej lotérii netrafila osem terčov, zlato získala Francúzka Braisazová-Bouchetová

Written by 
Rate this item
(0 votes)

18.2.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenská biatlonistka Paulína Fialková sa so ZOH 2022 v čínskom Pekingu lúči 27. miestom v pretekoch žien s hromadným štartom na 12,5 km. Olympijskou šampiónkou sa stala Francúzka Justine Braisazová-Bouchetová, ktorú na pódiu doplnili Nórky Tiril Eckhofová a Marte Olsbuová-Röiselandová. Boj o medaily výrazne ovplyvňoval silný mráz a nepríjemný vietor na strelnici, po každej položke sa poriadne miešalo poradie.

Bežecky zdatná Braisazová-Bouchetová

Dvadsaťpäťročná rodáčka z Albertville Braisazová-Bouchetová bola po prvej streľbe a dvoch nesklopených terčoch až na 21. priečke, po druhej položke a jednej chybe sa vyhupla na 14. pozíciu. Prvá stojka jej vyšla bez zaváhania a do tretieho okruhu už vchádzala po boku Olsbuovej-Röiselandovej a keďže po bežeckej stránke bola lepšia, o zlato ju neobrala ani chyba na druhej streľbe v stoji.

Viac o téme: Zimná olympiáda v Pekingu 2022

Do cieľa prišla s náskokom 15,3 sekundy pred Eckhofovou, tretia finišovala Olsbuová-Röiselandová s mankom 34,9 sekundy. Všetky tri medailistky minuli 4 z 20 terčov, rovnako obstála aj štvrtá Češka Markéta Davidová (+53,4 s).

Trestné okruhy pre Paulínu

Paulína Fialková začala dobre. Prvú streľbu absolvovala bez chyby a zaradila sa na výbornú 9. priečku. V druhej však prišli tri nesklopené terče a pokles na 16. stupienok. Na tretej položke minula 29-ročná rodáčka z Brezna raz a posunula sa na 16. post, druhá stojka Slovenke tiež nevyšla a štyri trestné okruhy znamenali až priebežnú 28. pozíciu. V záverečnom okruhu sa Paulína Fialková dostala pred dve súperky a napokon ju klasifikovali s mankom 3:46,8 min na víťazku na 26. mieste. Jej maximom v Pekingu 10. priečka zo stíhacích pretekov, v rýchlostných pretekoch skončila štrnásta.

Víťazky v hromadnom štarte

Aj po piatku platí, že preteky žien s hromadným štartom mali pod piatimi zakaždým inú víťazku. Na predchádzajúcich ZOH bola zlatá Slovenka Anastasia Kuzminová, ktorá už ukončila kariéru. Pred ňou brali zlato v "masse" Švédka Anna Carin Olofssonová (2006), Nemka Magdalena Neunerová (2010) a Bieloruska Daria Domračevová (2014). Biatlonové súťaže na ZOH 2022 ukončia preteky s hromadným štartom mužov na 15 km od 10.00 h SEČ.

Viac k témam: Biatlon, Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk - Paulína Fialková v mraze a veternej lotérii netrafila osem terčov, zlato získala Francúzka Braisazová-Bouchetová © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 80 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner