08. december 2023
Facebook
pondelok, 21 február 2022 21:00

Velez-Zuzulová, Hrivík a Fialková sa stali členmi komisie športovcov v olympijskom výbore

Written by 
Rate this item
(0 votes)

21.2.2022 (Webnoviny.sk) - Novými členmi komisie športovcov Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) sa stali Veronika Velez-Zuzulová, Paulína Fialková a Marek Hrivík. Ako informuje oficiálny web SOŠV, uvedené trio uspelo vo voľbách medzi účastníkmi ZOH 2022 v čínskom Pekingu.

Najviac hlasov získala Velez-Zuzulová

"Právo voliť zástupcov za zimné športy v komisii SOŠV mali v tajných voľbách všetci slovenskí športovci, ktorí sa predstavili na ZOH 2022," referuje olympic.sk. Najviac hlasov (42) dostala bývalá lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová, biatlonistka Paulína Fialková získala o jeden hlas menej a hokejista Marek Hrivík dostal 35 hlasov. Neúspešným kandidátom bol sánkar Matej Zmij (31). Spomenuté trio úspešných kandidátov v komisii nahradí Pavla Hurajta, Janu Wolnerovú a Jakuba Šimoňáka. Predsedníčkou komisie športovcov SOŠV je strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková.

V komisii aj Matej Tóth

Od OH v Tokiu sú členmi komisie športovcov za letné športy okrem Zuzany Rehák Štefečekovej aj olympijský šampión v chôdzi na 50 km z Ria de Janeiro 2016 Matej Tóth, triatlonista Richard Varga, tenista Filip Polášek a vodný slalomár Matej Beňuš. Ako ďalej informuje SOŠV, nominantkou prezidenta SOŠV Antona Siekela je v tejto komisii rýchlostná kanoistka Martina Gogolová a z pozície členky komisie športovcov Európskych olympijských výborov (EOV) je členkou komisie aj lukostrelkyňa Alexandra Longová.

Zdroj: Webnoviny.sk - Velez-Zuzulová, Hrivík a Fialková sa stali členmi komisie športovcov v olympijskom výbore © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 87 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner