14. júl 2024
Facebook
štvrtok, 05 máj 2022 13:00

Vstup na športové podujatia bude za prísnejších pravidiel a výtržníkom hrozia o stovky eur vyššie pokuty

Written by 
Rate this item
(0 votes)

5.5.2022 (Webnoviny.sk) - Jednou z kľúčových zmien pri organizovaní verejných športových podujatí je presun agendy informačného systému o bezpečnosti na športových podujatiach zo Slovenského futbalového zväzu a Slovenského zväzu ľadového hokeja na Ministerstvo vnútra SR. Ďalšia zmena sa týka povinnosti overovať totožnosť diváka so vstupenkou na meno a priezvisko či rozšírenia počtu osôb, ktorých účasť sa vyžaduje na porade organizátora rizikového podujatia. Vyplýva to z vládnej novely zákona o verejných športových podujatiach, ktorú v štvrtok schválil parlament 112 hlasmi zo 124 prítomných.

Pravidlá pre rizikové podujatia

Ak je podujatie označené ako rizikové, tak pre účely bezpečnosti je dôležité zabezpečiť integrovaný prístup nielen mimo športovisko, ale aj priamo na športovisku. Preto je nevyhnutné, aby na rizikovom podujatí mala polícia pre sily a prostriedky vymedzené miesta aj v priestore športoviska, pričom nemajú nahradiť usporiadateľskú službu. Z dôvodu lepšieho zabezpečenia ochrany života, zdravia, bezpečnosti osôb a majetku na štadiónoch sa zvýši počet členov usporiadateľskej služby na rizikovom podujatí z 20 na 25 členov usporiadateľskej služby na 300 divákov. Ak ide o rizikové podujatie zvyšuje sa percentuálny podiel všetkých členov usporiadateľskej služby z 50 na 60 percent, ktorí sú odborne spôsobilými zamestnancami prevádzkovateľa strážnej služby alebo príslušníkmi obecnej polície.

Fanúšikom hrozia aj vyššie pokuty

V prijatej novele sa zavádza lehota 30 dní na uchovanie zoznamu divákov a údajov o divákovi pre potreby Policajného zboru v súvislosti s dokumentovaním a objasňovaním protiprávneho konania pri narušení verejného poriadku. Zvýši sa tiež horná hranica sadzby pokút v blokovom konaní zo 100 na 500 eur. Cieľom je odradiť potencionálnych páchateľov od páchania priestupkov diváckeho násilia.

Viac k témam: Bezpečnosť, novela zákona o verejných športových podujatiach, Športové podujatia
Zdroj: Webnoviny.sk - Vstup na športové podujatia bude za prísnejších pravidiel a výtržníkom hrozia o stovky eur vyššie pokuty © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 98 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner