21. máj 2024
Facebook
štvrtok, 02 jún 2022 22:00

Bavorsko už nebude držať spisy o masakri na OH 1972 v Mníchove „pod pokrievkou“, rozhodlo sa ich zverejniť

Written by 
Rate this item
(0 votes)

2.6.2022 (Webnoviny.sk) - Úrady v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko oznámili, že zverejnia všetky dosiaľ nezverejnené záznamy o útoku, ktorý sa stal počas olympijských hier v Mníchove v roku 1972. Udialo sa tak po kritike zo strany príbuzných 11 izraelských športovcov a trénerov, ktorí tam vtedy zomreli.

Spisy už nebudú skrývať

Najvyšší bavorský bezpečnostný predstaviteľ Joachim Herrmann vo štvrtok povedal, že Bavorsko už nebude držať „pod pokrievkou“ žiadne spisy, ale pripustil, že niektoré dôverné záznamy môžu stále uchovávať federálne úrady.

Nevydarená záchranná akcia

Pri útoku z 5. septembra 1972 počas spomenutých OH v Mníchove zahynulo jedenásť členov izraelského atletického tímu a jeden nemecký policajt. Incident spáchala palestínska teroristická skupina Čierny september. Jej príslušníci preliezli nestrážený plot olympijskej dediny, vtrhli do budovy, v ktorej bol izraelský tím a zajali jeho členov ako rukojemníkov. Piati izraelskí atléti, šiesti tréneri a jeden nemecký policajt zomreli počas nevydarenej záchrannej akcie. Palestínski útočníci žiadali prepustiť väzňov zadržiavaných v Izraeli a dvoch nemeckých ľavicových extrémistov väznených v Nemecku.

Viac k témam: Olympijské hry, Útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Bavorsko už nebude držať spisy o masakri na OH 1972 v Mníchove „pod pokrievkou“, rozhodlo sa ich zverejniť © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 82 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner