21. máj 2024
Facebook
utorok, 26 júl 2022 21:00

Budú môcť ruskí športovci štartovať na letnej olympiáde v Paríži? Ruský olympijský výbor na tom pracuje

Written by 
Rate this item
(0 votes)

26.7.2022 (Webnoviny.sk) - Do začiatku olympijských hier v Paríži zostávajú rovné dva roky a Rusi pracujú na tom, aby ich športovci mohli súťažiť vo francúzskej metropole pod piatimi kruhmi napriek tomu, že v súčasnosti vo väčšine športových odvetví nemôžu bojovať na medzinárodných súťažiach. Dôvodom je vojna, ktorú vo februári ruská strana rozpútala na ukrajinskom území a stále trvá. Podobné obmedzenia sa týkajú aj Bielorusov, keďže Minsk má podiel na vojenskom konflikte.

Pokračujú v príprave

Šéf Ruského olympijského výboru Stanislav Pozdňakov v utorok informoval, že jeho krajina robí maximum, aby svojich športovcov dostala na kvalifikačné súťaže, cez ktoré sa dá dostať do Paríža 2024. Rusi tiež už uvažujú nad umiestnením svojej výpravy v olympijskej dedine. "Presne dva roky a v Paríži sa začnú olympijské hry. Napriek všetkým okolnostiam pracuje Ruský olympijský výbor na tom, aby bol plnoprávnym členom olympijského hnutia. Pokračujeme v systematickej príprave na tieto hry a robíme aj na tom, aby naši športovci mali šancu kvalifikovať sa a boli súčasťou olympijskej dediny či športovísk," napísal Pozdňakov.

Ukrajinský bojkot

Kvalifikačný proces v niektorých odvetviach na OH 2024 sa už začal, v iných športoch sa tak stane v blízkej či vzdialenejšej budúcnosti. Ak by medzinárodné športové zväzy pripustili reprezentantov Ruska na spomenuté kvalifikačné súťaže, čelia možnému bojkotu z ukrajinskej strany. Príkladom je džudo, kde Rusi dostali šancu štartovať ako neutrálni športovci bez štátnej vlajky a hymny, na podujatí sa však odmietli predstaviť Ukrajinci, keďže až jedenásti z 24 zástupcov Ruska sú členmi armády.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2024 v Paríži
Zdroj: Webnoviny.sk - Budú môcť ruskí športovci štartovať na letnej olympiáde v Paríži? Ruský olympijský výbor na tom pracuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 73 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner