21. jún 2024
Facebook
sobota, 14 október 2023 16:00

Hráči zo siedmich klubov sa zúčastnia na Majstrovstvách Slovenska v paralympijskom športe boccia

Written by 
Rate this item
(0 votes)

14.10.2023 (SITA.sk) - V sobotu sa v Bratislave začali majstrovstvá Slovenska v paralympijskom športe boccia. Národný šampionát sa koná v športovej hale na Junáckej ulici.

Slovenskí reprezentanti

Verejnosť si tak môže pozrieť slovenských reprezentantov, ktorí sa pravidelne zúčastňujú na európskych, ale aj svetových vrcholových podujatiach, vrátane paralympijských víťazov z kategórie BC4, ktorí sú považovaní za absolútnych lídrov. Majstrovstvá Slovenska potrvajú do nedele 15. októbra. Informovala o tom Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR, ktorá spolu so Slovenským zväzom postihnutých športovcov organizuje toto podujatie. Vstup na majstrovstvá SR je pre verejnosť počas celého víkendu voľný.

Hráči Česka, Slovinska aj Maďarska

Ako organizácia podotkla, v sobotu budú športovci súťažiť v kategórii jednotlivcov - BC1, BC2, BC3, BC4, BC5. V nedeľu budú o medailové pozície bojovať páry BC3, páry BC4, páry BC5 a tímy (BC 1, BC 2). „Na domácom šampionáte sa zúčastnia hráči zo siedmich slovenských klubov. Šampionát pre kategórie páry a tímy je otvorený aj pre hráčov z iných krajín, čo využil hráči z Českej republiky, Slovinska a Maďarska,“ spresnila organizácia a doplnila, že súčasťou majstrovského Slovenska bude aj vyhlásenie výsledkov ankety Boccista roka 2022.

Viac k témam: boccia, paralympijský šport, zdravotne znevýhodnení športovci
Zdroj: SITA.sk - Hráči zo siedmich klubov sa zúčastnia na Majstrovstvách Slovenska v paralympijskom športe boccia © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 59 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner