21. jún 2024
Facebook
pondelok, 27 máj 2024 20:00

Na otváracom ceremoniáli OH v Paríži sa zúčastní rekordné množstvo svetových politikov, išlo by o nevídanú diplomatickú aktivitu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

27.5.2024 (SITA.sk) - Otvárací ceremoniál tohtoročných olympijských hier v Paríži nebude pôsobivý iba vďaka svojej dramaturgii, ale tiež pre účasť obrovského množstva svetových politikov a diplomatov.

Možný nový rekord

Ako referuje web insidethegames.biz, do francúzskej metropoly sa chystá približne 120 hláv štátov a predsedov vlád, čo by mohlo vytvoriť rekord a spôsobiť nevídanú diplomatickú aktivitu na olympijskej scéne. Podľa zdrojov z francúzskeho ministerstva zahraničných vecí sa očakáva účasť aj zhruba 160 ministrov, predovšetkým z oblasti športu. Za pozvánky na ceremoniál v tomto prípade nie je zodpovedné Francúzsko, ale Medzinárodný olympijský výbor (MOV) spolu s národnými olympijskými výbormi.

Neformálne stretnutia

Francúzsky prezident Emmanuel Macron však prítomných politikov prijme niekoľko hodín pred slávnostným otvorením OH na protokolárnom ceremoniáli v Elyzejskom paláci, ktorý umožní neformálne stretnutia. Očakávajú sa početné bilaterálne stretnutia a Macron využije príležitosť na uskutočnenie niektorých z nich. Deň predtým bude francúzsky prezident hostiteľom samitu organizovaného spoločne s MOV o budúcnosti športu v udržateľnejšom svete, ktorý sa zameria najmä na mládež.

Viac k témam: Francúzsky prezident, OH 2024 v Paríži
Zdroj: SITA.sk - Na otváracom ceremoniáli OH v Paríži sa zúčastní rekordné množstvo svetových politikov, išlo by o nevídanú diplomatickú aktivitu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 54 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner