21. jún 2024
Facebook
nedeľa, 19 november 2017 16:00

Video: Spojené štáty vypustili na polárnu obežnú dráhu nový meteorologický satelit

Written by 
Rate this item
(0 votes)

VANDENBERG 19. novembra (WebNoviny.sk) — Spojené štáty vypustili na polárnu obežnú dráhu nový pokrokový meteorologický satelit. Informovala o tom agentúra AP. Satelit Joint Polar Satellite System-1 vyštartoval v sobotu z leteckej základne Vandenberg v Kalifornii. Na obežnú dráhu ho vyniesla raketa Delta 2. Jeho cieľom bude zlepšiť presnosť dlhodobých predpovedí počasia. Odporúčame:
Video: Astronautom na vesmírnu stanicu ISS dorazila zmrzlina a pizza Satelit je prvým zo štyroch družíc novej generácie vyvinutých pre Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) a Národný úrad pre oceán a atmosféru (NOAA). Okolo Zeme bude od póla k pólu krúžiť 14-krát za deň, pričom umožní presnejšie predpovede nepriaznivých poveternostných javov s predstihom troch až siedmich dní. Okrem toho má prispieť aj ku zlepšeniu krátkodobých predpovedí počasia, ako aj k výskumu klímy a dynamiky oceánov.Viac k témam: NASA Národný úrad pre letectvo a vesmír, NOAA Národný úrad pre oceán a atmosféru, USA, Veda a technika, vesmír
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Spojené štáty vypustili na polárnu obežnú dráhu nový meteorologický satelit © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 715 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner