29. máj 2020
Facebook
pondelok, 29 október 2018 15:00

Video: Do vesmíru vyslali prvý satelit zo Spojených arabských emirátov

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Z japonského kozmodrómu Tanegašima v pondelok vzlietla raketa, ktorá úspešne vyniesla na obežnú dráhu Zeme prvý satelit vyrobený v Spojených arabských emirátoch (SAE). Pozorovací satelit KhalifaSat vyniesla do vesmíru raketa H-2A, ktorú vyslali Japonská agentúra pre výskum vesmíru (JAXA) a spoločnosť Mitsubishi Heavy Industries (MHI). Raketa tiež niesla japonský satelit Ibuki-2 určený na monitorovanie skleníkových plynov. Obe družice sa postupne dostali na plánovanú obežnú dráhu, uviedla MHI Launch Services. Úspešné vyslanie satelitu je pre vyvíjajúci sa vesmírny program SAE pokrokom. Krajina tiež plánuje v roku 2019 vyslať svojich prvých dvoch astronautov na Medzinárodnú vesmíru stanicu a o rok neskôr sondu na Mars. SAE chcú do roku 2117 kolonizovať červenú planétu a vybudovať tam vedecké mesto. Japonsko sa usiluje o rozšírenie svojich komerčných služieb v oblasti vypúšťania satelitov prostredníctvom MHI a urobiť ich globálne konkurencieschopné.


Viac k témam: H-2A, Ibuki-2, ISS Medzinárodná vesmírna stanica, JAXA Japonská agentúra pre výskum vesmíru, KhalifaSat, Mitsubishi Heavy Industries, raketa
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Do vesmíru vyslali prvý satelit zo Spojených arabských emirátov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 378 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner