13. júl 2020
Facebook
štvrtok, 11 júl 2019 14:00

Video: Rakete Vega sa po prvý raz nepodarilo vzlietnuť do vesmíru, krátko po štarte zmizla

Written by 
Rate this item
(0 votes)

11.7.2019 (Webnoviny.sk) - Európskej rakete Vega sa po prvý raz nepodarilo vzlietnuť do vesmíru. Oznámila to komerčná vesmírna spoločnosť Arianespace.

Krátko po štarte zmizla

Raketa, ktorá mala na obežnú dráhu Zeme vyniesť vojenský satelit FalconEye1 zo Spojených arabských emirátov, odštartovala v stredu večer z Francúzskej Guyany. Krátko po štarte však zmizla. Predpokladá sa, že sa zrútila do Atlantického oceána severne od vesmírnej stanice v Kourou. Príčina zlyhania misie nebola bezprostredne známa. Let už predtým dvakrát odložili pre zlé poveternostné podmienky.

Prvé zlyhanie rakety

Podľa výkonnej viceprezidentky pre misie Arianespace Luce Fabreguettes sa približne dve minúty po štarte, v čase zapálenia druhého stupňa rakety, objavila "veľká anomália". "Z prvej analýzy letových dát dostaneme precíznejšie informácie v nasledujúcich hodinách," povedala. Bol to už 15. štart Vegy, no prvé zlyhanie. Nosná raketa, ktorá umožňuje európskym štátom vysielať do vesmíru malé satelity, po prvý raz odštartovala v roku 2012. Raketový systém Vega vyvinuli Talianska vesmírna agentúra a Európska vesmírna agentúra.


Viac k témam: raketa Vega, satelit FalconEye1
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Rakete Vega sa po prvý raz nepodarilo vzlietnuť do vesmíru, krátko po štarte zmizla © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 262 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner