21. január 2020
Facebook
štvrtok, 25 júl 2019 17:00

Facebook využil umelú inteligenciu a zmapoval státisíce kilometrov ciest v Thajsku

Written by 
Rate this item
(0 votes)

25.7.2019 (Webnoviny.sk) - Facebook s pomocou umelej inteligencie (AI) zmapoval viac ako 482 800 kilometrov dosiaľ nezmapovaných ciest v Thajsku a výsledky sprístupnil verejnosti. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Použitie pri záchranných operáciách

Projekt, ktorý dokončili za 18 mesiacov, by stovke expertov na mapovanie trval viac ako dvakrát dlhšie, oznámila spoločnosť vo vyhlásení. Vytvorené mapy budú môcť použiť počas záchranných operácií po katastrofách a tiež pri urbánnom plánovaní. Nástroj Map With AI, ktorý pri tom použili, sprístupňujú verejnosti. Jeho súčasťou je pritom aj prístup k mapám Afganistanu, Bangladéša, Indonézie, Mexika, Nigérie, Tanzánie a Ugandy, ktoré vznikli s pomocou AI.

Rozoznáva cesty od chodníkov a riek

Systém umelej inteligencie používa satelitné snímky s vysokým rozlíšením, aby rozoznal cesty od chodníkov a riek. Na thajskom projekte sa podieľali aj ľudskí experti, ktorí vytvorené mapy následne kontrolovali a v prípade potreby upravovali. Facebook na mapovaní spolupracuje s otvoreným projektom OpenStreetMap (OSM), ktorého cieľom je tvorba voľne dostupných geografických dát.

Viac k témam: facebook, umelá inteligencia
Zdroj: Webnoviny.sk - Facebook využil umelú inteligenciu a zmapoval státisíce kilometrov ciest v Thajsku © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 197 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner