19. jún 2024
Facebook
štvrtok, 25 jún 2020 20:00

Smartfóny porazili digitálne fotoaparáty, Olympus definitívne prestáva s ich výrobou

Written by 
Rate this item
(0 votes)

25.6.2020 (Webnoviny.sk) - Japonská firma Olympus prestane vyrábať fotoaparáty a po 84 rokoch predá túto divíziu značky. Zástupcovia spoločnosti vyhlásili, že aj napriek veľkým snahám "extrémne krutý trh s digitálnymi fotoaparátmi" už nie je výhodný. Dôvodom sú najmä smartfóny, ktoré zmenšili trh so samostatnými fotoaparátmi.

Trh pohltili smartfóny

Olympus vyrobil prvý fotoaparát v roku 1936, pričom vtedy stál viac ako mesačnú výplatu v Japonsku. Počas ďalších desaťročí sa zo značky stala jedna z top firiem na trhu. "Trh veľmi, veľmi rýchlo pohltili smartfóny, v podstate prestal existovať," povedal Nigel Atherton z časopisu Amateur Photographer.

Problémy spoločnosti Olympus

Trh so samostatnými fotoaparátmi dramaticky klesol. Medzi rokmi 2010 a 2018 až o 84 %. "Olympus považujem za veľmi frustrovanú spoločnosť. Počas niekoľkých uplynulých rokov robili zlé rozhodnutia a išli do slepej uličky," vyjadril sa Atherton a ako príklad uviedol nedostatočný pokrok v oblasti videa. Firmu takisto v roku 2011 zasiahol veľký finančný škandál, do ktorého boli zapojení jej vedúci predstavitelia.

Viac k témam: fotoaparáty, smartfón
Zdroj: Webnoviny.sk - Smartfóny porazili digitálne fotoaparáty, Olympus definitívne prestáva s ich výrobou © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 135 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner