14. júl 2024
Facebook
piatok, 26 jún 2020 11:00

Facebook prišiel s novinkou, používateľov bude upozorňovať na neaktuálne príspevky

Written by 
Rate this item
(0 votes)

26.6.2020 (Webnoviny.sk) - Sociálna sieť Facebook upozorní používateľov, ak budú v rámci nej zdieľať príspevky, ktoré sú staršie ako 90 dní. Cieľom novinky je bojovať proti dezinformáciám. Ľudia, ktorým sa takéto upozornenie ukáže, majú možnosť vrátiť sa späť alebo pokračovať so zdieľaním, aj keď vedia, že daný obsah nie je aktuálny. Informuje o tom portál TechCrunch.

Riešenie pri šírení dezinformácií

Facebook uznal, že staré správy vytrhnuté z pôvodného kontextu zohrávajú rolu pri šírení dezinformácií. Najmä spravodajskí vydavatelia podľa neho vyjadrujú obavy o starých správach, ktoré sa objavujú a navodzujú predstavu, že sú nové.

Aktuálnosť článkov je dôležitá

"Náš vnútorný prieskum za niekoľko posledných mesiacov zistil, že aktuálnosť článku je dôležitou súčasťou kontextu, ktorý ľuďom pomáha pri rozhodovaní sa o tom, čo čítať, čomu dôverovať a čo zdieľať," vysvetlil v blogu o novej funkcii viceprezident Facebooku pre Novinky a Príbehy John Hegeman. Spoločnosť zvažuje aj ďalšie upozornenia, ktoré by mali prispieť k obmedzeniu dezinformácií. Takými by mali byť napríklad aj vyskakovacie okná pre príspevky o ochorení COVID-19, ktoré by poskytovali kontext o ich zdrojoch a používateľov by odkazovali na zdroje z oblasti verejného zdravotníctva.

Viac k témam: COVID-19, dezinformácie, Koronavírus, sociálne siete
Zdroj: Webnoviny.sk - Facebook prišiel s novinkou, používateľov bude upozorňovať na neaktuálne príspevky © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 143 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner