23. apríl 2024
Facebook
nedeľa, 30 august 2020 19:00

Amazon predstavil prvý inteligentný náramok Halo, dokáže odhadnúť aj náladu svojho majiteľa

Written by 
Rate this item
(0 votes)

30.8.2020 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť Amazon predstavila svoj prvý inteligentný náramok Halo, ktorý dokáže počúvať svojho majiteľa a zhodnotí, či je smutný alebo veselý. Dva nepretržite zapnuté mikrofóny budú "odpočúvať" majiteľa s cieľom zachytiť jeho náladu či úroveň stresu. Svoje poznatky zariadenie rozdelí do niekoľkých kategórií, ako napríklad "nádej", "hrdosť" alebo "váhavosť". Ponúkne aj celkové štatistiky pozitívnych a negatívnych období.

Funkcie inteligentného náramku

Umelá inteligencia sa bude snažiť odhadnúť hmotnosť či percento telesného tuku, a to tak, že požiada, aby si majiteľ prostredníctvom aplikácie spravil selfie. Služba bude dostupná zatiaľ len v USA, a to za 3,99 dolára mesačne. Samotný náramok stojí 99 dolárov. Akcelerometer, teplotný senzor a meranie srdcového tepu mu umožňujú jednoduché sledovanie úrovne námahy a základného zdravotného stavu. Nesleduje však polohu majiteľa prostredníctvom GPS. "Halo analyzuje intenzitu a trvanie vášho pohybu, nie len vaše kroky," uviedla spoločnosť citujúc doporučenie Americkej kardiologickej asociácie.

Začali sa ozývať aj kritici

Kritici však upozorňujú, že Amazon zbiera obrovské množstvo dát o najintímnejších detailoch človeka a využíva ich vo svojom biznise. Amazon objasnil, že nahrávky z mikrofónov sa nedostanú na žiaden cloud a nikto ich nepočúva. Analyzujú ich samotné náramky, odkiaľ sa následne vymažú.

Viac k témam: inteligentný náramok, umelá inteligencia
Zdroj: Webnoviny.sk - Amazon predstavil prvý inteligentný náramok Halo, dokáže odhadnúť aj náladu svojho majiteľa © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 133 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner