29. november 2023
Facebook
nedeľa, 06 december 2020 20:00

SpaceX vyslala do vesmíru novú verziu lode Dragon, na ISS vezie vianočné darčeky a dobroty

Written by 
Rate this item
(0 votes)

6.12.2020 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť SpaceX v nedeľu poslala k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) novú, väčšiu verziu lode Dragon. Po prvý raz tak má vo vesmíre dve lode v rovnakom čase. Na palube vezie vianočné darčeky a dobroty ako pečeného moriaka, brusnicovú omáčku alebo sušienky. K ISS by sa podľa plánu mala dostať v pondelok.

Nový model sa pripojí sám

Na stanici je už loď Dragon, ktorá tam minulý mesiac priviezla štvorčlennú posádku. Dragon vyniesla do vesmíru raketa Falcon 9 spoločnosti SpaceX z Kennedyho vesmírneho strediska, kde sa v čase pandémie nachádza len minimum zamestnancov. Nový model sa pripojí k ISS sám a na rozdiel od iných nákladných lodí SpaceX k tomu nepotrebuje robotickú ruku.

Naspäť privezie aj staré vybavenie

Na ISS zostane zhruba mesiac a následne privezie na Zem staré vybavenie či rôzne experimenty. Dopadnúť by mal do Atlantického oceánu a nie do Tichého, ako tomu bolo doteraz. Je to zároveň 21. zásobovacia misia od spoločnosti SpaceX pre NASA od roku 2012. Museli ju však o deň posunúť pre nepriaznivé počasie.

Viac k témam: Dragon 2, raketa Falcon 9, vesmír
Zdroj: Webnoviny.sk - SpaceX vyslala do vesmíru novú verziu lode Dragon, na ISS vezie vianočné darčeky a dobroty © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 107 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner