08. december 2023
Facebook
streda, 14 apríl 2021 20:00

V oblasti rozvoja výskumu, vývoja a inovácií je Izrael pre Slovensko inšpiráciou, tvrdí Brocková

Written by 
Rate this item
(0 votes)

14.4.2021 (Webnoviny.sk) - V oblasti rozvoja výskumu, vývoja a inovácií je Izrael pre SR inšpiráciou a partnerom. Vyhlásila to štátna tajomníčka rezortu diplomacie Ingrid Brocková, ktorá sa v utorok 13. apríla zúčastnila finále 2. ročníka vzdelávacieho programu pre začínajúce technologické spoločnosti, ktorý zorganizovali veľvyslanectvá štátu Izrael v krajinách vyšehradskej štvorky. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Časy extrémne rýchlej digitálnej transformácie

Ako ďalej rezort diplomacie priblížil, po úspešnom prvom ročníku sa druhý ročník koná s názvom Israel Startup Bootcamp. Akceleračný program je určený na zdokonalenie zručností začínajúcich inovatívnych technologických spoločností a vytváranie kontaktov medzi firmami, mentormi a partnermi z oblasti verejného sektora. Program sa realizuje virtuálne prostredníctvom workshopov a prednášok. Slovensko reprezentujú tri firmy: Archee, 3IPK a GoodteensOnline, v hodnotiacej komisii spoločnosť Civitta. „Žijeme v časoch extrémne rýchlej digitálnej a technologickej transformácie. Inovácie sú dnes hlavným zdrojom konkurencieschopnosti. Preto ma teší, že slovenské spoločnosti využili príležitosť a môžu čerpať inšpiráciu od tých najlepších,“ uviedla štátna tajomníčka.

Podpora rozvoja potenciálu

Brocková doplnila, že SR je jednou z najotvorenejších ekonomík v Európskej únii (EÚ) s vysokou mierou akceptáciou nových technológií. Hospodárske vzťahy Slovenska s Izraelom sa orientujú na transfer príkladov dobrej praxe v oblasti podpory vedy, výskumu a inovácií. „Prioritou ekonomickej diplomacie je podpora rozvoja potenciálu v oblasti vedy, výskumu a inovácií. Na Slovensku máme mnoho špičkových vedecko–výskumných pracovísk a technologických firiem. Izrael je našim kľúčových partnerom,“ dodala Brocková. Izrael patrí medzi desať najinovatívnejších štátov sveta, je prvý v koncentrácii výskumníkov (počet na milión obyvateľov), druhý v podiele výskumu a vývoja na HDP a disponuje najväčším počtom absolventov III. stupňa vysokoškolského vzdelania (PhD.) na jedného obyvateľa. Izrael má po USA druhý najväčší počet start-upov na svete a tretí najväčší počet spoločností kótovaných na burze NASDAQ po USA a Číne.

Viac k témam: inovácie, výskum
Zdroj: Webnoviny.sk - V oblasti rozvoja výskumu, vývoja a inovácií je Izrael pre Slovensko inšpiráciou, tvrdí Brocková © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 178 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner