04. december 2023
Facebook
nedeľa, 26 september 2021 17:00

Európania podľa Eurobarometra podporujú vedu a techniku, zaujímajú ich nové objavy

Written by 
Rate this item
(0 votes)

26.9.2021 (Webnoviny.sk) - Deväť z desiatich občanov Európskej únie (EÚ) si myslí, že vplyv vedy a techniky je pozitívny. Vyplýva to z nového prieskumu Eurobarometra, o ktorom vo štvrtok informovala Európska komisia.

Slováci očakávajú pozitívny vplyv

Pozitívny vplyv v nasledujúcich rokoch očakávajú aj slovenskí respondenti, a to najmä v oblasti slnečnej energie (92 %), veternej energie (90 %), informačných a komunikačných technológií (83 %) a vakcín a boja proti infekčným chorobám (81 %). Záujem občanov EÚ, ich očakávania aj angažovanosť v oblasti vedy a techniky sa v posledných rokoch zvýšil. V odpovedi na otázku, v ktorých oblastiach môže výskum a inovácia priniesť zmenu, respondenti najčastejšie uvádzali zdravotnú a lekársku starostlivosť a boj proti zmene klímy. Nové vedecké objavy a vývoj technológií zaujímajú 82% respondentov, na Slovensku 77%.

Najväčší prieskum o vede a technike

Zmienený prieskum je doteraz najväčší o vede a technike z hľadiska počtu zúčastnených krajín a ľudí. Zúčastnilo sa na ňom 37 103 respondentov z 38 krajín vrátane členských štátov EÚ, krajín zapojených do procesu rozširovania EÚ, štátov Európskeho združenia voľného obchodu a Spojeného kráľovstva. Prieskum sa konal od 13. apríla do 10. mája 2021.

Viac k témam: eurobarometer, technika, veda
Zdroj: Webnoviny.sk - Európania podľa Eurobarometra podporujú vedu a techniku, zaujímajú ich nové objavy © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 97 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner