08. december 2023
Facebook
utorok, 21 december 2021 20:00

Spoločnosť SpaceX poslala astronautom darčeky na ISS, súčasťou dodávky je aj experiment

Written by 
Rate this item
(0 votes)

21.12.2021 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť SpaceX v utorok ráno poslala k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) kapsulu Dragon s darčekmi, dobrotami a ďalšími zásobami pre jej siedmich astronautov. Let bol pre ňu zároveň dôležitým míľnikom, keďže následne mala sté úspešné pristátie s raketou.

Experiment s pracím prostriedkom

Kapsula by mala doraziť k ISS v stredu. Astronauti v nej nájdu darčeky od svojich príbuzných, ale aj údenú rybu, morku, zelené fazuľky a ovocný koláč na sviatočnú hostinu. Súčasťou dodávky je okrem iného aj experiment s pracím prostriedkom, ktorý spoločnosť Procter & Gamble Co. vyvíja pre použitie na stanici, ale napríklad aj na Mesiaci a mimo neho. V súčasnosti astronauti svoje špinavé oblečenie vyhadzujú.

SpaceX uskutočnila za rok 31 letov

Raketa Falcon vzlietla s kapsulou s viac ako 2 900 kilogramami nákladu pred svitaním z Kennedyho vesmírneho strediska. O niekoľko minút neskôr prvý stupeň rakety pristál na platforme v oceáne. Stalo sa tak šesť rokov odo dňa, keď spoločnosť Elona Muska v roku 2015 dosiahla svoje prvé pristátie s prvým stupňom rakety. Tento konkrétny prvý stupeň rakety letel po prvý raz, pred pár dňami však jeden z týchto strojov SpaceX absolvoval už 11. let. SpaceX tento rok uskutočnila 31 letov, čo je pre ňu dosiaľ najviac.

Viac k témam: Dragon
Zdroj: Webnoviny.sk - Spoločnosť SpaceX poslala astronautom darčeky na ISS, súčasťou dodávky je aj experiment © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 121 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner