20. január 2020
Facebook

20.1.2020 (Webnoviny.sk) - Rast miezd na Slovensku bol v minulom roku opäť výrazný. Priemerná hrubá mzda na Slovensku podľa analýzy portálu Platy.sk vlani dosiahla 1 101 eur, čo bolo o 66 eur viac ako v roku 2018. Išlo o druhý najvýraznejší rast platov za ostatných desať rokov. Informuje o tom v tlačovej správe spoločnosť Profesia, ktorá prevádzkuje portál Platy.sk. Len polovica Slovákov má podľa analýzy portálu vyšší základný plat ako 1 009 eur v hrubom. Desatina zamestnancov u nás má hrubý plat menej ako 653 eur. "Keď sa pozrieme na najlepšie zarábajúcu desatinu Slovákov, ich plat je nad 1 753 eur v hrubom," uvádza sa v tlačovej správe. Priemerný základný plat v Bratislavskom kraji je výrazne vyšší ako na zvyšku Slovenska. V minulom roku predstavoval 1 484 eur v hrubom. Nasleduje Košický kraj s priemerným platom 1 111 eur, za ním Trnavský kraj s priemernou mzdou 1 094 eur a Trenčiansky kraj, kde priemerný plat vlani dosiahol 1 080 eur.

Najnižšie platy sú v Prešovskom kraji

Naopak, najnižší priemerný základný plat za minulý rok vykázali Prešovský kraj, a to 936 eur a Banskobystrický kraj, kde sa v hrubom zarábalo priemerne 994 eur. "Najvyšší medziročný percentuálny nárast miezd bol zaznamenaný v Košickom a Banskobystrickom kraji," uviedla spoločnosť Profesia. Takmer 18 percent zamestnancov v Prešovskom kraji zarába menej ako 650 eur v hrubom. "Keď sa pozrieme, koľko je takýchto pracovníkov v Bratislave a okolí, ide len o zhruba dve percentá," konštatuje sa v tlačovej správe. Obrovský rozdiel je vidieť aj pri pohľade na zárobky nad 2 000 eur. K takémuto platu sa dostanú v Prešove a okolí iba vyvolení, teda menej ako tri percentá ľudí. V regióne hlavného mesta ide o viac ako 17 percent zamestnancov.

Najmenej zarábajú upratovačky

Najnižšie mzdy mali podľa analýzy portálu Platy.sk vlani upratovačky, a to v priemere 573 eur. Platy pod hranicou novej minimálnej mzdy pre tento rok (580 eur) boli aj na pozíciách poštového doručovateľa či pomocnej sily do kuchyne. Päticu najhoršie platených povolaní uzatvárajú pozície chyžnej a sanitára. Naopak, medzi najlepšie platenými pozíciami mimo manažmentu, možno nájsť najmä IT povolania. Najvyšší plat minulého roka mal IT architekt s priemernou základnou mzdou 3 024 eur v hrubom. Medzi päticou najlepšie platených pozícií minulého roka sa nachádza aj iOS programátor, advokát, daňový poradca a špecialista IT bezpečnosti. Všetky tieto profesie vlani v hrubom zarábali vyše 2 200 eur.

Viac k témam: platy
Zdroj: Webnoviny.sk - Platy Slovákov stúpli, v niektorých profesiách sa zarába aj viac ako 2200 eur v hrubom © SITA Všetky práva vyhradené.

20.1.2020 (Webnoviny.sk) - Od pondelka 20. do stredy 22. januára bude na pôde Špecializovaného trestného súdu v Pezinku pokračovať hlavné pojednávanie v kauze vrážd novinára Jána Kuciaka, jeho partnerky Martiny Kušnírovej, podnikateľa Petra Molnára, ako aj ďalších skutkov.

Súd v kauze vraždy Kuciaka (1. deň)

Súd v kauze vraždy Kuciaka (2. deň)

Súd v kauze vraždy Kuciaka (3. deň)

Ako svedkovia by mali na pojednávaniach vypovedať finančník Jaroslav Haščák, podnikateľ Norbet Bödör alebo kolegovia zavraždeného novinára z portálu Aktuality.sk. Súd tiež avizoval úmysel opätovne vypočuť niektorých obžalovaných. Zobraziť fotogalériu k článku:
Súd v kauze vraždy novinára Kuciaka (fotografie)

Súd v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Po tom, ako súd na verejnom zasadnutí 19. decembra prijal obžalobu podanú Úradom špeciálnej prokuratúry, vytýčil pojednávania na 13., 14., 15., 20., 21., 22. januára a na 3., 4. a 6. februára. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na Tomáša Szabóa, Miroslava Marčeka, Alenu Zsuzsovú a tiež Mariana Kočnera Všetci menovaní sú stíhaní väzobne, u Kočnera je však dôvodom kauza údajného falšovania zmeniek v hodnote desiatok miliónov eur. Obžaloba v tomto prípade bola podaná pre šesť skutkov, z toho pre dve úkladné vraždy. Jedna sa týka Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, druhá podnikateľa Petra Molnára z Kolárova z roku 2016 (v tomto prípade sa obžaloba týka iba Marčeka a Szabóa). V prípade uznania viny hrozí obvineným trest 25 rokov alebo doživotie. V prípade vraždy už bol aj prvý odsúdený, bol ním sprostredkovateľ vraždy Zoltán Andruskó. V jeho prípade schválil Špecializovaný trestný súd 30. decembra dohodu o vine a treste, v rámci ktorej mu bol uložený trest 15 rokov väzenia v ústave zo stredným stupňom stráženia. Andruskó sa pôvodne s prokurátorom dohodol na desaťročnom treste, podľa súdu by však takýto trest nebol spravodlivý. Andruskó po svojom zadržaní v septembri 2019 spolupracoval s vyšetrovateľmi. Počas prvých troch dní pojednávania 13. až 15. januára sa ku skutkom podľa obžaloby priznal Marček. Ten pred súdom vyhlásil, že práve on zastrelil Kuciaka a Kušnírovú, a v roku 2016 aj podnikateľa Molnára. Podnikateľ Kočner priznal len skutok nedovoleného ozbrojovania súvisiaci s neoprávnenou držbou niekoľkých desiatok nábojov, účasť na vražde Kuciaka poprel. Obžalovaná Zsuzsová deklarovala pred súdom svoju nevinu a Szabó vyhlásenie o vine alebo nevine neurobil. Vo svojej výpovedi však tvrdenia prokuratúry o účasti na vraždách poprel a odmietol odpovedať na otázky. Kočner a Zsuzsová výpoveď nateraz odmietli. Súd takisto začal s vypočúvaním svedkov. Okrem príbuzných zavraždenej dvojice pred súdom vypovedal napríklad Andruskó. Vo svojej výpovedi priznal, že v prípade vraždy figuroval ako sprostredkovateľ medzi Zsuzsovou a dvojicou Szbó a Marček Bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby a Kočnerov kamarát Peter Tóth zase priznal, že pre obžalovaného podnikateľa zabezpečoval sledovanie novinárov, vrátane neskôr zavraždeného Kuciaka. Okrem iného opísal, ako po vzatí Kočnera do väzby komunikoval na jeho pokyn so Zsuzsovou a tiež to, ako sa Kočner snažil zabezpečiť si prepustenie z väzby.


Viac k témam: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd v kauze vraždy Kuciaka (4. deň): Vypovedať majú Haščák aj Bödör (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

20.1.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenská pošta vydá známku k 75. výročiu tragických udalostí v obciach Ostrý Grúň a Kľak. Motívom poštovej známky je portrét starej ženy a fragmenty zlomeného kríža pod ňou ako symbol tragických udalostí z 21. januára 1945.

V pozadí motívu je číslo 148

Fašisti vtedy zmasakrovali 148 obyvateľov obcí Ostrý Grúň a Kľak, ktoré následne vypálili. V pozadí motívu je číslo 148, čo je počet obetí tragických udalostí. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Eva Rovenská. Prvá poštová známka vydaná Slovenskou poštou v roku 2020 má hodnotu 1,90 eura, rozmery 27,2 × 44,4 milimetrov vrátane perforácie a vychádza vo forme upraveného tlačového listu s 10 známkami. Vytlačila ju spoločnosť Tiskárna Hradištko technikou oceľotlače z plochej platne v kombinácii s ofsetom.

Obálka s pečiatkou First Day Cover

Súčasne so známkou vydáva Slovenská pošta obálku s pečiatkou First Day Cover (FDC) s dátumom 17. 1. 2020 a domicilom mesta Ostrý Grúň. Motívom prítlače obálky je detail murovaného pastofória s polámaným krížom z vypálenej kaplnky v Kľaku. Motívom pečiatky je zbúraný múr domu ako symbol deštrukcie oboch vypálených obcí. Obálku s pečiatkou vytlačila technikou oceľotlače Poštovní tiskárna cenin Praha. Autorom výtvarného návrhu poštovej známky, First Day Cover obálky s pečiatkou ako aj rytiny poštovej známky a je akademický maliar Rudolf Cigánik.

Viac k témam: poštová známka
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská pošta vydala známku k 75. výročiu tragických udalostí v obciach Ostrý Grúň a Kľak © SITA Všetky práva vyhradené.

20.1.2020 (Webnoviny.sk) - Irán sa zatiaľ nechystá poslať do zahraničia záznamníky letových údajov zo zostreleného ukrajinského civilného lietadla. V nedeľu o tom informovala iránska štátna tlačová agentúra IRNA s odvolaním sa na vedúceho vyšetrovania havárie Hassana Rezáeífara. Ten pritom deň predtým povedal, že čierne skrinky odovzdajú Ukrajine na ďalšiu analýzu.

Protirečiace si vyjadrenia

"Letové zapisovače z ukrajinského boeingu sú v iránskych rukách a nemáme v pláne ich poslať preč," citovala IRNA Rezáeífara. Irán podľa neho pracuje na získaní dát a nahrávok z kabíny a čierne skrinky môže poslať na Ukrajinu alebo do Francúzska. "Zatiaľ sme ale nerozhodli," dodal. Polooficiálna tlačová agentúra Tasnim v sobotu pritom zverejnila správu, v ktorej citovala Rezáeífara, ako hovorí, že záznamníky letových údajov pošlú na Ukrajinu, kde ich pomôžu analyzovať francúzski, americkí a kanadskí odborníci. Protirečiace si vyjadrenia sa zatiaľ nepodarilo bezprostredne overiť, uvádza agentúra AP. Podľa nej sa môže Irán zdráhať odovzdať záznamníky pre obavy, aké ďalšie detaily o incidente, vrátane 20 sekúnd medzi zásahom prvej a druhej rakety typu zem vzduch, vyjdú pri analýze najavo. Iránski predstavitelia už skôr povedali, že čierne skrinky sú síce poškodené, ale použiteľné.

Omylom zostrelené lietadlo

Let PS752 omylom zostrelili 8. januára nad Teheránom iránske Revolučné gardy. Zomrelo všetkých 176 ľudí, ktorí boli na palube. Väčšina obetí boli Iránci, no o život prišlo aj 57 občanov Kanady, 11 Ukrajincov, 17 ľudí zo Švédska, štyria Afganci a štyria Briti. Irán pôvodne tvrdil, že haváriu lietadla spôsobila technická chyba, neskôr však priznal, že ho omylom zostrelili jeho sily. Zobraziť fotogalériu k článku:
Havária Boeingu pri Teheráne (fotografie) Nešťastie sa stalo v čase zvýšeného napätia medzi Iránom a USA. Krátko pred zostrelením totiž Irán v odvete za cielené zabitie svojho významného generála Američanmi zaútočil na dve iracké základne s americkou posádkou a iránska armáda bola preto v strehu pred ďalšou americkou odvetou. Podľa iránskych predstaviteľov si nižšie postavený dôstojník pomýlil lietadlo s americkou riadenou strelou.

Viac k témam: Pád ukrajinského Boeingu pri Teheráne
Zdroj: Webnoviny.sk - Teherán zatiaľ nepošle Ukrajincom čierne skrinky zo zostreleného Boiengu © SITA Všetky práva vyhradené.

19.1.2020 (Webnoviny.sk) - Irán sa zatiaľ nechystá poslať do zahraničia záznamníky letových údajov zo zostreleného ukrajinského civilného lietadla. V nedeľu o tom informovala iránska štátna tlačová agentúra IRNA s odvolaním sa na vedúceho vyšetrovania havárie Hassana Rezáeífara. Ten pritom deň predtým povedal, že čierne skrinky odovzdajú Ukrajine na ďalšiu analýzu.

Protirečiace si vyjadrenia

"Letové zapisovače z ukrajinského boeingu sú v iránskych rukách a nemáme v pláne ich poslať preč," citovala IRNA Rezáeífara. Irán podľa neho pracuje na získaní dát a nahrávok z kabíny a čierne skrinky môže poslať na Ukrajinu alebo do Francúzska. "Zatiaľ sme ale nerozhodli," dodal. Polooficiálna tlačová agentúra Tasnim v sobotu pritom zverejnila správu, v ktorej citovala Rezáeífara, ako hovorí, že záznamníky letových údajov pošlú na Ukrajinu, kde ich pomôžu analyzovať francúzski, americkí a kanadskí odborníci. Protirečiace si vyjadrenia sa zatiaľ nepodarilo bezprostredne overiť, uvádza agentúra AP. Podľa nej sa môže Irán zdráhať odovzdať záznamníky pre obavy, aké ďalšie detaily o incidente, vrátane 20 sekúnd medzi zásahom prvej a druhej rakety typu zem vzduch, vyjdú pri analýze najavo. Iránski predstavitelia už skôr povedali, že čierne skrinky sú síce poškodené, ale použiteľné.

Omylom zostrelené lietadlo

Let PS752 omylom zostrelili 8. januára nad Teheránom iránske Revolučné gardy. Zomrelo všetkých 176 ľudí, ktorí boli na palube. Väčšina obetí boli Iránci, no o život prišlo aj 57 občanov Kanady, 11 Ukrajincov, 17 ľudí zo Švédska, štyria Afganci a štyria Briti. Irán pôvodne tvrdil, že haváriu lietadla spôsobila technická chyba, neskôr však priznal, že ho omylom zostrelili jeho sily. Zobraziť fotogalériu k článku:
Havária Boeingu pri Teheráne (fotografie) Nešťastie sa stalo v čase zvýšeného napätia medzi Iránom a USA. Krátko pred zostrelením totiž Irán v odvete za cielené zabitie svojho významného generála Američanmi zaútočil na dve iracké základne s americkou posádkou a iránska armáda bola preto v strehu pred ďalšou americkou odvetou. Podľa iránskych predstaviteľov si nižšie postavený dôstojník pomýlil lietadlo s americkou riadenou strelou.

Viac k témam: Pád ukrajinského Boeingu pri Teheráne
Zdroj: Webnoviny.sk - Teherán zatiaľ nepošle čierne skrinky zo zostreleného civilného lietadla na Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

19.1.2020 (Webnoviny.sk) - Účastníci summitu o ukončení konfliktu v Líbyi, ktorý sa uskutočnil v nedeľu v Berlíne, sa dohodli na dodržiavaní zbrojného embarga, zastavení ďalšej vojenskej podpory pre bojujúce strany a presadzovaní úplného prímeria. Po zhruba štvorhodinovej medzinárodnej konferencii to oznámili predstavitelia Nemecka a Organizácie Spojených národov (OSN). "Vedeli sme, že musíme uspieť v tom, aby všetky strany, ktoré sú akýmkoľvek spôsobom spojené s líbyjským konfliktom, hovorili jedným hlasom... pretože potom strany v Líbyi pochopia, že existuje len nevojenská cesta k riešeniu. Tu sme tento výsledok dosiahli," vyjadrila sa nemecká kancelárka Angela Merkelová, ktorá v kancelárskom sídle hostila lídrov z 11 krajín, ktoré majú spojenie s konfliktom.

Prísnejšie embargo

Na schôdzi sa okrem iných zúčastnili ruský prezident Vladimir Putin, jeho turecký kolega Recep Tayyip Erdogan, francúzsky prezident Emmanuel Macron, taliansky premiér Giuseppe Conte, predseda britskej vlády Boris Johnson a americký minister zahraničia Mike Pompeo. V Berlíne boli aj lídri líbyjských bojujúcich strán, premiér vlády národnej jednoty Fájiz Sarrádž a generál samozvanej Líbyjskej národnej armády (LNA) Chalífa Haftar, no nezúčastnili sa na rokovaniach. Merkelová uviedla, že sa účastníci konferencie zhodli, že chcú "rešpektovať zbrojné embargo a že zbrojné embargo bude na rozdiel od minulosti prísnejšie kontrolované". Výsledky konferencie by mala podporiť Bezpečnostná rada OSN. Nemecká kancelárka okrem toho uviedla, že Sarrádž a Haftar menovali po päť členov do vojenského výboru, ktorí ich budú reprezentovať na rokovaniach o trvalejšom prímerí. Generálny tajomník OSN António Guterres povedal, že výbor zvolajú do Ženevy v nadchádzajúcich dňoch.

Odvrátili riziko eskalácie

Nemecká kancelárka zároveň oznámila, že účastníci summitu súhlasili, že pred stretnutím výboru nebudú poskytovať ďalšiu podporu pre bojujúce strany v Líbyi a "zastavia operácie, kým bude trvať prímerie". Ako tiež dodala, účastníci konferencie sa budú naďalej pravidelne stretávať, aby zabezpečili, že proces pokračuje, aby "ľudia v Líbyi mali svoje právo na pokojný život". Podľa Guterresa berlínska konferencia uspela v tom, že odvrátila "riziko naozajstnej regionálnej eskalácie". Generálny tajomník OSN zdôraznil naliehavosť udržania prímeria a povedal, že všetci účastníci sa zaviazali "vyvinúť tlak na strany s cieľom dosiahnuť úplné prímerie". Štáty, ktoré v nepozvali na summit, sa budú môcť zúčastniť na budúcich stretnutiach štyroch výborov zaoberajúcich sa rôznymi aspektmi krízy v Líbyi, medzi ktoré patria vojenské otázky a hospodárstvo, povedal nemecký minister zahraničia Heiko Maas. "Vieme, že sa práca ešte len začala," dodal a pochválil "ducha spolupráce", ktorého v Berlíne videl. Líbya upadla do chaosu po povstaní, ktoré v roku 2011 pripravilo o moc aj život diktátora Muammara Kaddáfího. V súčasnosti je rozdelená medzi dve konkurenčné administratívy, ktoré podporujú rôzne krajiny. Sarrádžova vláda, ktorú uznáva OSN, má sídlo v Tripolise. Administratíva podporovaná Haftarovými silami sídli na východe.

Viac k témam: konflikt v Líbyi, summit
Zdroj: Webnoviny.sk - Lídri jedenástich krajín sa dohodli na dodržiavaní zbrojného embarga a úplnom prímerí v Líbyi © SITA Všetky práva vyhradené.

19.1.2020 (Webnoviny.sk) - Irán sa chystá vypustiť na obežnú dráhu dva novovyrobené satelity. Družice prešli predštartovými testami a ešte ich je treba previezť do národného vesmírneho strediska. Pokrok so satelitmi v nedeľu na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter oznámil iránsky minister telekomunikácií Muhammad Džavád Azárí Džahrúmí, podľa ktorého to je "dôležitý krok vo výskume". Kedy satelity vypustia, Irán neuviedol. Agentúra AP pripomína, že takéto akcie často korešpondujú s národnými sviatkami. V Iráne si na budúci mesiac pripomenú 41. výročie islamskej revolúcie.

Podozrievavý Západ

Iránske štátne médiá informovali, že 90-kilogramové satelity Zafar majú štyri farebné fotoaparáty s vysokým rozlíšením. Mali by monitorovať a vysielať dáta o prírodných zdrojoch a poľnohospodárskom a environmentálnom vývoji. Teherán tvrdí, že jeho satelitný program, rovnako ako jadrové aktivity, sú zamerané na vedecký výskum a iné civilné využitie. Spojené štáty a ďalšie krajiny Západu sú však voči programu podozrievavé, pretože rovnaká technológia by sa dala využiť aj pri vývoji striel dlhého doletu.

Opica vo vesmíre

Iránsky vesmírny program sa vlani potýkal s viacerými problémami. Irán sa v januári a vo februári neúspešne pokúsil vyslať na orbitu dva satelity. V auguste vybuchla vo Vesmírnom centre imáma Chomejního raketa. Pri ďalšom incidente zase v stredisku zomreli traja vedci, ktorých zabil požiar. Irán za uplynulé desaťročie vypustil na obežnú dráhu viacero satelitov. V roku 2013 zase do vesmíru vyslal opicu.

Viac k témam: satelity
Zdroj: Webnoviny.sk - Irán chce vypustiť dva nové satelity na obežnú dráhu Zeme, majú slúžiť na vedecké účely © SITA Všetky práva vyhradené.

19.1.2020 (Webnoviny.sk) - Najmenej 75 väzňov utieklo v nedeľu z paraguajského väzenia pri hranici s Brazíliou. Väčšina z nich pritom patrila k neslávne známemu brazílskemu gangu. Informovali o tom miestne úrady. Väzni utiekli zo zariadenia v meste Pedro Juan Caballero, pričom sa predpokladá, že sa tak stalo s pomocou zamestnancov väzenia. Úrady našli vo väzení tunel a v celách zhruba 200 vriec so zeminou. "Nie je možné, že to nikto po celý ten čas nevidel. Toto nie je práca na jeden deň a jednu noc," vyjadrila sa paraguajská ministerka spravodlivosti Cecilia Pérez pre televíziu Telefuturo. Minister vnútra Euclides Acevedo vo svojom vyhlásení na margo incidentu upozornil, že samotný tunel mohol byť len krycí manéver, aby odvrátil pozornosť spoluúčasti zamestnancov väzenia, a väzni možno mohli z väzenia odísť hlavnou bránou. Väčšina väzňov na úteku patrí k zločineckej skupine Primeiro Comando da Capital sídliacej v susednej Brazílii. Acevedo dodal, že zmobilizovali národnú políciu, aby utečencov dolapila. V súvislosti s prípadom prepustili riaditeľa väznice aj šéfa tamojšej bezpečnosti. Pérez podotkla, že v rámci boja proti organizovanému zločinu nebojujú len proti brazílskemu gangu, "ale jasne proti všetkej korupcii v našom systéme, ktorý je, bohužiaľ, úplne kontaminovaný".

Viac k témam: útek z väzenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Desiatky zločincov utiekli z väzenia v Paraguaji, väčšina z nich patrí k brazílskemu gangu © SITA Všetky práva vyhradené.

19.1.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová poslala českému prezidentovi Milošovi Zemanovi sústrastný telegram v súvislosti s nedeľňajším požiarom, pri ktorom zahynulo podľa dostupných informácií osem ľudí. Agentúru SITA o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec. Domov pre osoby so zdravotným postihnutím v českom meste Vejprty, pri hranici s Nemeckom, zachvátil skoro ráno požiar. Tridsať osôb utrpelo zranenia, medzi nimi sú obyvatelia zariadenia aj personál. „S hlbokým zármutkom som prijala správu o obetiach na životoch a desiatkach zranených, ktoré spôsobil požiar v domove pre osoby so zdravotným postihnutím vo Vejprtoch v okrese Chomutov. Vážený pán prezident, v mene občanov Slovenskej republiky, ako aj v mene svojom, vyjadruje Vám, rodinám a blízkym obetí úprimnú sústrasť a zraneným skoré uzdravenie," napísala Čaputová.

Viac k témam: požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová poslala prezidentovi Zemanovi po tragickom požiari sústrastný telegram © SITA Všetky práva vyhradené.

19.1.2020 (Webnoviny.sk) - Predstavitelia Demokratickej strany uzamkli reťazou vstupné dvere na Úrade špeciálnej prokuratúry v Pezinku. Vyjadrili tak svoj nesúhlas s postupom prokurátora, ktorý nariadil prepustiť bývalého generálneho prokurátora Dobroslava T. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor strany, pričom jej členovia tiež vyzvali ľudí, aby v pondelok 20. januára začali o 11:55 všetci spoločne protestne trúbiť. „Ak špeciálny prokurátor Dušan Kováčik nevie, ako sa zatvárajú kočnerovci, Gorily a vysokopostavení zločinci, ktorí parazitujú a ničia životy slušných ľudí, tak my - Demokratická strana – mu to ukážeme. Nech sa pozrie na túto reťaz. Zločinci, ani tí vysokopostavení, sa z basy nepúšťajú,“ vyhlásil volebný líder Demokratickej strany a poslanec Národnej rady SR Jozef Rajtár. Ľubomír Galko pripomenul, že práve v dôsledku tlaku jeho kolegov skončili vo svojich funkciách niektorí ľudia. „Ako Robert Kaliňák, Ladislav Bašternák, Marian K., šéf finančnej polície Bernard Slobodník, prezident finančnej správy František Imrecze či štátna tajomníčka Monika Jankovská alebo Viliam Jasaň. Na rade sú Dobroslav T. a Ján Počiatek,“ dodal Galko.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema
Zdroj: Webnoviny.sk - Demokratická strana odmieta prepustenie Trnku, jej predstavitelia dali reťaz na dvere prokuratúry © SITA Všetky práva vyhradené.

Strana 1 z 3744

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner