19. jún 2024
Facebook
utorok, 25 júl 2017 11:00

Žena zomrela na ochorenie prenášané kliešťami po tom, ako ju uhryzla infikovaná mačka

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 25. júla (WebNoviny.sk) - Japonská žena zomrela na kliešťami prenášané ochorenie po tom, ako ju pohrýzla infikovaná mačka.

Žena sa snažila mačke pomôcť

Podľa odborníkov ide pritom o prvý prenos takejto choroby z cicavca na človeka. Ako informovalo japonské ministerstvo zdravotníctva, päťdesiatnička sa snažila slabej zatúlanej mačke pomôcť, a tá ju pritom uhryzla. Odporúčame:
Dieťa nakazené vírusom HIV žije skoro celý život bez liekov, prípad môže prispieť k novým liekom Žena o desať dní zomrela na hemoragickú horúčku s trombocytopenickým syndrómom (v angličtine Severe Fever with Thrombocytopenia Syndrome, SFTS), ktorú prenášajú kliešte v Číne, Kórei a Japonsku. Keďže lekári na jej tele nenašli žiadne stopy po uhryznutí kliešťom, predpokladajú, že ju dostala od infikovanej mačky.

Hlavné príznaky choroby

Miera úmrtnosti pri tomto ochorení dosahuje okolo 30 percent a u ľudí starších ako 50 rokov je SFTS mimoriadne vážne. Hlavnými klinickými príznakmi choroby sú horúčka, zvracanie, hnačka, zlyhanie viacerých orgánov či zníženie počtu krvných doštičiek. Podľa japonských médií sa SFTS v krajine objavila po prvý raz v roku 2013. Ministerstvo zdravotníctva varovalo, že aj napriek tomu, že takéto úmrtie je veľmi ojedinelé, ľudia by mali byť opatrní pri kontakte so zvieratami v zlej telesnej kondícii.

Viac k témam: hemoragická horúčka s trombocytopenickým syndrómom
Zdroj: Webnoviny.sk - Žena zomrela na ochorenie prenášané kliešťami po tom, ako ju uhryzla infikovaná mačka © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 595 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner