24. február 2024
Facebook
streda, 07 marec 2018 21:00

Hygienici varujú pred škodlivou kozmetikou, zistili prítomnosť nielen ťažkých kovov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 7. marca (WebNoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov, ktoré mu nahlásili v rámci systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Írsku a v Estónsku. Ako ďalej agentúru SITA informovala Jozefína Kaššová z komunikačného referátu ÚVZ, prvým z nahlásených výrokov je paleta očných tieňov Eyeshadow palette značky The Bronze Palette. Vo výrobku bola totiž podľa ÚVZ zistená prítomnosť ťažkých kovov. Druhým zo škodlivých výrobkov je podľa ÚVZ ceruzka a rúž na pery Lipstick & Liner od výrobcu Matte Liquid. Výrobok je balený v kartónovej škatuľke bielej a ružovej farby s obrázkom pier. Tento produkt podľa hygienikov rovnako obsahuje ťažké kovy. Odporúčame:
Pozor na lieky z internetu, varujú pred nelegálnou online lekárňou ÚVZ tiež upozorňuje na ochranný krém na tvár SPF 30 Haute Protection značky Lovea vyrábaný v Laboratoires Biocos vo Francúzsku. V tomto produkte totiž objavili prítomnosť látky methylisothiazolinone, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch. "Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj v Slovenskej republike," dodáva ÚVZ.  

Viac k témam: škodlivá kozmetika, ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR, zdravie
Zdroj: Webnoviny.sk - Hygienici varujú pred škodlivou kozmetikou, zistili prítomnosť nielen ťažkých kovov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 769 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner