04. jún 2020
Facebook
štvrtok, 15 marec 2018 13:00

Kontrolóri sťahujú z trhu liek Bondulc, ktorý sa používa na zníženie vysokého tlaku v oku

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 15. marca (WebNoviny.sk) - Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z úrovne distribučných spoločností a lekární lieky Bondulc 40 mikrogramov/ml, int opo 1x2,5 ml a Bondulc 40 mikrogramov/ml, int opo 3x2,5 ml. Konkrétne ide podľa zverejnených informácií o čísla šarží 1TR280817A a 1TR170416A. "Dôvodom stiahnutia predmetných šarží lieku z trhu je možný výskyt chybného balenia (netesniace liekovky). Tento nedostatok v kvalite môže spôsobiť zníženie objemu v liekovke a nečitateľnosť údajov na vnútornom obale lieku," objasnil štátny ústav. Odporúčame:
Kontrolóri preventívne sťahujú niektoré šarže Zoledronat STADA, liek obsahuje nečistoty Liek Bondulc sa používa na zníženie vysokého tlaku v oku u dospelých, dospievajúcich a detí vo veku od 2 mesiacov. Tento tlak môže viesť k ochoreniu, ktoré sa nazýva glaukóm. Podľa štátneho ústavu dostupnosť liečby pre pacientov týmto rozhodnutím ohrozená nie je, na trhu sú k dispozícii iné lieky s tou istou účinnou látkou. "Podľa informácie držiteľa registrácie neboli doposiaľ hlásené nežiaduce reakcie súvisiace s týmto nedostatkom v kvalite. Rovnako ani ŠÚKL nedostal žiadne hlásenia na nežiaduci účinok súvisiaci s týmto nedostatkom. Návrh na stiahnutie šarží má preventívny charakter. Pacienti liek nemusia vrátiť do lekárne," uzavrel ŠÚKL.

Viac k témam: Bondulc, Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL)
Zdroj: Webnoviny.sk - Kontrolóri sťahujú z trhu liek Bondulc, ktorý sa používa na zníženie vysokého tlaku v oku © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 437 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner