16. január 2021
Facebook
piatok, 16 marec 2018 17:00

Hygienici upozorňujú na škodlivý výživový doplnok, zložky môžu spôsobiť aj srdcový infarkt

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 16. marca (WebNoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚZV) SR upozorňuje na škodlivý výživový doplnok Falcon Labs OXYBURNPRO, SEPERCLEN a SUPERDRIVE. Ako agentúru SITA informovala Jozefína Kaššová z komunikačného referátu ÚVZ, výrobok im nahlásili výstražným systémom pre potraviny a krmivá (RASFF) prostredníctvom oznámenia z Írska. Vo výrobku totiž našli nepovolené zložky methasterone a 1,3-dimethylamylamine (DMAA). Food Safety Authority (FSA) v Írsku varuje, že 1,3-DMAA je stimulant, ktorý môže spôsobiť akútne dočasné zvýšenie krvného tlaku, čo môže viesť k dýchavičnosti, napätiu na hrudi a riziku srdcového infarktu alebo cerebrálneho krvácania. Odporúčame:
Kontrolóri sťahujú z trhu liek Bondulc, ktorý sa používa na zníženie vysokého tlaku v oku Methasterone je anabolicko-androgénny steroid, ktorý sa spája s mnohými prípadmi poškodenia pečene. ÚVZ odporúča spotrebiteľom, aby výrobok nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali, prípadne ho vrátili na miesto predaja.

Viac k témam: škodlivé výrobky, ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Hygienici upozorňujú na škodlivý výživový doplnok, zložky môžu spôsobiť aj srdcový infarkt © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 442 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner