23. február 2024
Facebook
utorok, 03 apríl 2018 17:00

Foto: Hygienici upozorňujú na mydlá v tvare ovocia alebo zmrzliny a ďalšiu nebezpečnú kozmetiku

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 3. apríla (WebNoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na výskyt viacerých nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Holandsku, Litve, Grécku, Estónsku, Nemecku a v Taliansku. Ponožky s gélom proti stvrdnutej pokožke značky Kriudvat od čínskeho výrobcu Guangzhou Meiya Cosmetics môžu spôsobiť vážne poškodenie pokožky z dôvodu nízkeho pH výrobku (0,8 pH). Hygienici varujú pred sérom na pokožku s názvom Forever Young značky CHRISTINA od izraleského výrobcu BIO KOR METICS Ltd.

Nebezpečenstvo pre deti

V tomto nezmývateľnom výrobku sa nachádza zmes nepovolených konzervačných látok. Výrobok môže spôsobiť alergickú reakciu u citlivých osôb. Mydlá značky FRESH LINE od grécej firmy FRESS FORMULA SA sú vyrobené v tvare koláčikov, sladkostí alebo ovocia. Hygienici upozorňujú, že najmä deti by si ich mohli zameniť s potravinami a zjesť, čo by mohlo byť nebezpečné. Odporúčame:
Kontrolóri sťahujú z trhu liek Bondulc, ktorý sa používa na zníženie vysokého tlaku v oku Týka sa to aj mydla od gréckeho výrobcu PATERAKIS CHARALAMBOS PHARMACY pripomínajúceho zmrzlinu v rôznych farbách, ktoré sa predáva v balení s plastovou lyžičkou.

Zmes nepovolených látok

Ukrajinský krém na pokožku značky ???????? taktiež obsahuje zmes nepovolených konzervačných látok, ktoré môžu spôsobiť alergickú reakciu u citlivých osôb. Krém na bielenie pokožky značky Clinic Clear od výrobcu Dodo cosmetics z Toga ako aj krém na bielenie pokožky s názvom Half Cast značky 2 tees, ktorý vyrobila spoločnosť Nahco Export Shed z Nigérie, obsahujú látku hydrochinón, ktorá podľa predpisov EÚ nesmie byť zložkou kozmetických výrobkov. Odporúčame:
Hygienici upozorňujú na škodlivý výživový doplnok, zložky môžu spôsobiť aj srdcový infarkt Výrobok na bielenie pokožky značky Maxi Light od firmy NP Gandou z Pobrežia Slonoviny zas obsahuje nepovolenú látku kojic acid. Krém na ruky a telo značky DORALL Collection od Suntara Cosmetics z Indie obsahuje zmes nepovolených konzervačných látok, ktoré môžu spôsobiť alergickú reakciu u citlivých osôb.

Viac k témam: hygiena, RAPEX rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Hygienici upozorňujú na mydlá v tvare ovocia alebo zmrzliny a ďalšiu nebezpečnú kozmetiku © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 508 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner