22. február 2024
Facebook
piatok, 20 apríl 2018 18:00

Hygienici upozorňujú na nebezpečné farby na tetovanie, obsahujú uhľovodíky aj ťažké kovy

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 20. apríla (WebNoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na viaceré nebezpečné kozmetické výrobky, konkrétne na farby na tetovanie, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány vo Švédsku a v Taliansku. Agentúru SITA o tom informoval hlavný hygienik Ján Mikas. Ide o farby na tetovanie Pure Bright Red a Red wine značky BioTouch USA. Nahlásená je výrobná dávka Best by 07/30/17 farby Pure Bright Red a výrobná dávka LOT 9RM farby Red Wine. Odporúčame:
Foto: Pozor na nebezpečnú kozmetiku, make-up a púder obsahovali vlákna azbestu Ďalšie nahlásené farby sú Bumble Bee výrobnej dávky batch 17. 12. 14 značky Eternal Ink, Bay Gray výrobnej dávky LOT 10-10-14 značky Eternal Ink, COCOA Bean výrobnej dávky LOT 16446 značky Eternal Ink, Dark Red výrobnej dávky X-142 značky Eternal Ink, Nocturnal Super Black výrobnej dávky Premium tatto ink, LOT 04/07/17 značky Eternal Ink, Great Wall Yellow značky World Famous Tattoo ink výrobnej dávky WFGWY 161804, Depp Magenta značky Dragon tattoo, Tribal Black výrobnej dávky LOT 006 značky Radiant Colors a Strawberry výrobnej dávky #6358Z značky Lush Color. V týchto výrobkoch sa nachádzajú aromatické amíny alebo uhľovodíky, ktoré by sa vo výrobkoch na tetovanie nemali nachádzať. Odporúčame:
Foto: Hygienici upozorňujú na mydlá v tvare ovocia alebo zmrzliny a ďalšiu nebezpečnú kozmetiku Vo farbách na tetovanie Dark Coffe výrobnej dávky Exp 2019/12/08 značky Goochie, Dark Coffe výrobnej dávky M323 značky Mastor, Black výrobnej dávky A01151 značky Mbs Permanent makeup zistili aj prekročené množstvo ťažkých kovov. Uvedené výrobky nie sú v súlade s rezolúciou Rady Európy, ktorá stanovuje požiadavky a kritériá na bezpečnosť farieb na tetovanie a permanentný make up. Úrad verejného zdravotníctva varuje, že uvedené výrobky sa môžu vyskytovať aj na Slovensku.

Viac k témam: tetovanie, Úrad verejného zdravotníctva SR, zdravie
Zdroj: Webnoviny.sk - Hygienici upozorňujú na nebezpečné farby na tetovanie, obsahujú uhľovodíky aj ťažké kovy © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 439 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner