29. november 2023
Facebook
pondelok, 20 august 2018 15:00

Foto: Hygienici varujú pred škodlivým hrnčekom na kávu, presahuje limitné hodnoty ťažkých kovov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 20. augusta (WebNoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva SR na základe vykonaných kontrol informuje o nevyhovujúcom výrobku - sklenenom hrnčeku s dekorom kávy, ktorý má objem 200 ml a EAN kód 8581390760702. Podľa skúšok vykonaných Národným referenčným laboratóriom pre materiály prichádzajúce do kontaktu s potravinami v Poprade výrobok v parametri obsah kadmia a olova vo výluhu vzorky (ústny okraj) do štvorpercentnej kyseliny octovej za podmienok testu presahuje limitné hodnoty uvedených ťažkých kovov, čím nespĺňa požiadavky ministerstiev pôdohospodárstva a zdravotníctva a zároveň nespĺňa požiadavky Európskeho parlamentu a Rady o materiáloch a predmetoch určených na styk s potravinami. Informoval o tom hlavný hygienik SR Ján Mikas. Odporúčame:
Hygienici upozorňujú pred škodlivými farbami na tetovanie aj výrobkom do kúpeľa v tvare koláčika Príslušné orgány verejného zdravotníctva v SR prijímajú opatrenia na stiahnutie predmetného výrobku z trhu v SR. "Keďže sa uvedený výrobok ešte môže nachádzať v obchodnej sieti na území Slovenskej republiky, odporúčame spotrebiteľom, aby výrobok nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali a prípadne ho vrátili späť do miesta predaja," dodal Mikas.

Viac k témam: ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Hygienici varujú pred škodlivým hrnčekom na kávu, presahuje limitné hodnoty ťažkých kovov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 436 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner