29. november 2023
Facebook
piatok, 21 jún 2019 20:00

Hygienici upozorňujú na nebezpečné kozmetické výrobky, môžu spôsobiť nepríjemné reakcie

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 21. júna (WebNoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva upozornil na výskyt nebezpečných výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Nemecku, vo Fínsku a v Taliansku. Výrobky sa môžu nachádzať aj na Slovensku. Tekuté mydlo pre deti značky Disney od gréckeho výrobcu Delkam Group Greece, ktoré prekročilo limit pre mikroorganizmy a zistili v ňom tiež patogénne mikroorganizmy, by mohlo spôsobiť rôzne infekcie hlavne u rizikových skupín spotrebiteľov. Sérum na rast rias značky Care 4 lashes z Číny obsahuje farmakologicky aktívnu zložku Bimatoprost, ktorá nie je uvedená v zozname zložiek. Výrobok môže vyvolať svrbenie, opuchnutie, zápal očných viečok, bolesť očí alebo inú alergickú reakciu. Posledným škodlivým výrobkom je americká farba na tetovanie značky WORLD FAMOUS TATTOO. Výrobok obsahuje látky Anisidine a Toluidine, ktoré nie sú povolené.

Viac k témam: nebezpečná kozmetika, RAPEX rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky, ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Hygienici upozorňujú na nebezpečné kozmetické výrobky, môžu spôsobiť nepríjemné reakcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 634 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner