14. júl 2024
Facebook
pondelok, 10 február 2020 12:00

V telovom mlieku pre deti našli kvasinky, hygienici varujú aj pred farbou na telo

Written by 
Rate this item
(0 votes)

10.2.2020 (Webnoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na výskyt nebezpečného detského telového mlieka a farby na telo. Ako agentúru SITA informoval hlavný hygienik Ján Mikas, výrobky nahlásili do systému Rapex (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Nemecku a v Rakúsku. Podľa hygienika je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj v Slovenskej republike.

Zablokovali predaj výrobku

Vo výrobnej dávke s dátumom 10/2021 výrobku Baby Pflegelotion - Baby body lotion pre deti značky dm alverde z Nemecka od výrobcu Emlyn Naturkosmetik GmbH & Co. KG zistili výskyt kvasiniek. Pri ďalšom testovaní výrobkov spoločnosťou bol zistený nárast kvasiniek počas ich skladovania. Výrobok tak nie je v súlade s normami pre detské kozmetické výrobky. „Výrobca vydal pre spotrebiteľov prostredníctvom tlače, webovej stránky a Facebooku výzvu na vrátenie výrobkov. Taktiež bol zablokovaný online predaj daného výrobku,“ podotkol hygienik.

Nepovolená látka

V henna farbe na pokožku Henna Cone Mehndy značky Malki Mumtaz z Pakistanu od výrobcu Omani brothers objavili nepovolené látku. „Látka bola uvedená aj v zozname zložiek, čo znamená, že jej prítomnosť nie je možné chápať ako neúmyselnú prítomnosť malého stopového množstva zakázanej látky,“ priblížil Mikas. Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj na Slovensku. Databáza výrobkov hlásených do systému Rapex je dostupná na webovej stránke Európskej komisie.

Viac k témam: nebezpečné výrobky, škodlivá kozmetika
Zdroj: Webnoviny.sk - V telovom mlieku pre deti našli kvasinky, hygienici varujú aj pred farbou na telo © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 254 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner