21. február 2020
Facebook
utorok, 04 júl 2017 15:00

Rakúsko sa obáva novej vlny utečencov, na hranice s Talianskom chce poslať obrnené vozy

Written by 
Rate this item
(0 votes)

VIEDEŇ 4. júla (WebNoviny.sk) - Vyslaním obrnených vozidiel na hraničný priechod s Talianskom sa chce Rakúsko brániť príchodu prípadnej novej vlny utečencov. Podľa rakúskeho ministra obrany Hansa Petra Doskozila je rakúska armáda pripravená do 72 hodín vyslať obrnené vozy do Brennerského priesmyku, čo je jeden z najfrekventovanejších hraničných priechodov medzi Talianskom a Rakúskom. Podľa informácií niektorých médií už obrnené vozidlá na tomto priechode sú, ministerstvo obrany však tieto správy zatiaľ popiera. Odporúčame:
Vo Vobarne podpálili hotel, v ktorom mali byť ubytovaní utečenci Potrebu brániť hranicu s Talianskom pred utečencami v utorok deklaroval v rozhovore pre rakúsku tlačovú agentúru APA aj minister zahraničných vecí Sebastian Kurz. Agentúra Assosciated Press pripomína, že úrady zatiaľ nezaznamenali žiadny nárast počtu utečencov uchádzajúcich sa o vstup do Rakúska. Podľa Kurza však "musí Taliansko aj Európska únia vedieť, že v prípade potreby sme pripravení obrániť našu brennerskú hranicu".

Viac k témam: migranti, Rakúsko, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko sa obáva novej vlny utečencov, na hranice s Talianskom chce poslať obrnené vozy © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 207 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner