Print this page
štvrtok, 06 júl 2017 12:00

Američania prežili silné zemetrasenie, vypadla elektrina a došlo k úniku plynu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

LINCOLN 6. júla (WebNoviny.sk) - Silné zemetrasenie vytrhlo zo spánku obyvateľov na západe amerického štátu Montana. Odporúčame:
Po zemetrasení na gréckom ostrove Lesbos úrady vyhlásili výnimočný stav Geologická služba Spojených štátov (USGS) informovala, že vo štvrtok krátko po polnoci zaznamenali 10 kilometrov juhovýchodne od mesta Lincoln otrasy s magnitúdom 5,8, pričom epicentrum sa nachádzalo v hĺbke asi štyroch kilometrov. Zachytili tiež najmenej jeden následný otras. Obete ani zranenia z oblasti nehlásia. V meste Lincoln na krátky čas vypadla elektrina a v hlavnom meste Helena, vzdialenom od epicentra vyše 50 kilometrov, došlo k úniku plynu, uviedla národná meteorologická služba v Great Falls. Otrasy pocítili aj obyvatelia v meste Bozeman, južne od Heleny, ďalej v Great Falls v centrálnej Montane a susednom štáte Idaho, informoval denník Independent Record. Odporúčame:
Desiatky zničených domov a zranených, grécke zemetrasenie bolo cítiť až v Istanbule Od roku 1925 zaregistrovali v tomto severozápadnom americkom štáte, ktorý susedí s Kanadou, vyše 70 zemetrasení s magnitúdom nad 4,5 stupňa. Najsilnejšie zemetrasenie v oblasti zaznamenali pri západnej časti Yellowstonského národného parku v roku 1959 a dosiahlo magnitúdo 7,2.

Viac k témam: USA, zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Američania prežili silné zemetrasenie, vypadla elektrina a došlo k úniku plynu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 205 times
Super User

Latest from Super User

Media

NULL

Image Gallery

NULL