13. júl 2020
Facebook
štvrtok, 06 júl 2017 13:00

Rusko sa snaží destabilizovať situáciu v strednej a východnej Európe, tvrdí Trump

Written by 
Rate this item
(0 votes)

VARŠAVA 6. júla (Webnoviny.sk) - Tvrdé slová na adresu Ruska zazneli z úst amerického prezidenta Donalda Trumpa na návšteve Poľska. Po štvrtkovom rokovaní s poľským prezidentom Andrzejom Dudom americký prezident hovoril o "destabilizácii, o ktorú sa Rusko snaží v regióne" strednej a východnej Európy. Odporúčame:
Angela Merkelová trvá na svojom vyjadrení, že Európa sa nemôže spoliehať na USA Trump vyzdvihol dôležitosť spolupráce s Poľskom práve v súvislosti so správaním sa Ruska v regióne strednej a východnej Európy. "Amerika je zaviazaná k tomu, aby zachovávala mier a bezpečnosť vo východnej a strednej Európe. Spolupracujeme s Poľskom, aby sme dokázali reagovať na to, čo robí Rusko, a na destabilizáciu, o ktorú sa Rusko v regióne snaží," vyhlásil americký prezident. Na druhej strane sa ale Trump snažil zľahčovať mieru zasahovania Ruska do americkej predvolebnej kampane, po ktorej sa stal prezidentom. Po rokovaní s Dudom vyhlásil, že síce aj podľa neho Rusko do kampane zasahovalo, ale "iné krajiny" mohli robiť to isté. Trump bližšie nevysvetlil, ktoré krajiny má na mysli, a povedal len že "nikto presne nevie". Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky spravodajskej televízie ČT24.

Viac k témam: Andrzej Duda, Donald Trump, Poľsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko sa snaží destabilizovať situáciu v strednej a východnej Európe, tvrdí Trump © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 201 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner