09. júl 2020
Facebook
utorok, 11 júl 2017 16:00

Úrady obvinili až 18 policajtov z rasizmu, mučenia a napadnutia, páchaného na mladých černochoch

Written by 
Rate this item
(0 votes)

LISABON 11. júla (WebNoviny.sk) - Úrady v Portugalsku obvinili 18 policajtov z mučenia, napadnutia, falošných výpovedí a ďalších prečinov v kauze rasistického správania sa. Odporúčame:
Policajti, ktorí brutálne dokopali postrelené dievča, za mreže nepôjdu Kancelária generálneho prokurátora v Lisabone informovala, že zločiny súvisia s incidentom z roku 2015, keď došlo ku konfliktu medzi políciou a mladými černochmi v chudobnej štvrti neďaleko Lisabonu. V stručnom vyhlásení na webstránke generálnej prokuratúry je uvedené, že policajti sú podozriví zo závažného zneužitia postavenia a zanedbania povinnosti, z násilných trestných činov a urážania. Podrobnosti o údajných zločinoch však nie sú známe. Odporúčame:
V jazere pri Plaveckom Štvrtku našli telo 40-ročného Bratislavčana, lekár vylúčil cudzie zavinenie Úrady začali vyšetrovanie po tom, ako jeden z mladíkov uviedol, že ich policajti po zatknutí bili a urážali. Policajti tiež údajne počas výpovede klamali vyšetrovateľom o tom, čo sa naozaj stalo.

Viac k témam: polícia, rasizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Úrady obvinili až 18 policajtov z rasizmu, mučenia a napadnutia, páchaného na mladých černochoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 205 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner