25. apríl 2024
Facebook
piatok, 25 august 2017 09:00

Na Floride vykonali trest smrti pomocou nových chemikálií

Written by 
Rate this item
(0 votes)

STARKE 25. augusta (WebNoviny.sk) - Úrady v americkom štáte Florida vykonali vo štvrtok trest smrti prostredníctvom smrteľnej injekcie obsahujúcej anestetikum, ktoré na tento účel ešte nepoužili. Pri prvej poprave za uplynulých 18 mesiacov použili etomidát, ktorého využitie sa stretlo s kritikou, pretože ide o neoverenú chemikáliu pri takýchto výkonoch. Odporúčame:
Pri Salvadore sa potopila loď so 120 ľudmi na palube Etomidát nahradil skôr používaný midazolam, ktorý mnohé farmaceutické spoločnosti odmietajú poskytnúť na trest smrti. V novej zmesi je okrem etomidátu aj paralytikum rokuróniumbromid a octan draselný, ktorý zastaví činnosť srdca. Aj poslednú menovanú zlúčeninu použili pri treste smrti na Floride po prvý raz. Muž, ktorého popravili novou zmesou vo väznici v meste Starke, bol odsúdený na trest smrti za dve rasovo motivované vraždy. Podľa úradov bol 53-ročný Mark Asay prvým belochom na Floride popraveným za vraždu Afroameričana. Odporúčame:
Aktualizované: Rukojemnícka dráma v reštaurácii skončila, útočníkom bol bývalý umývač riadu Muža odsúdili za vraždu 34-ročného Roberta Leeho Bookera v roku 1987, ku ktorej sa vyjadroval s rasistickými poznámkami, a tiež za vraždu 26-ročného Roberta McDowella. Ten bol z časti hispánskeho pôvodu a o život ho Asay pripravil po tom, ako si ho objednal ako prostitútku a zistil jeho skutočné pohlavie, tvrdia prokurátori.

Viac k témam: Florida, trest smrti
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Floride vykonali trest smrti pomocou nových chemikálií © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 203 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner