25. apríl 2024
Facebook
piatok, 25 august 2017 11:00

Thajský najvyšší súd vydá zatykač na bývalú premiérku

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BANGKOK 25. augusta (WebNoviny.sk) - Thajský najvyšší súd v piatok oznámil, že vydá zatykač na bývalú premiérku Jinglak Šinavatrovú, po tom ako sa nedostavila na vyhlásenie verdiktu v rámci procesu týkajúceho sa jej obvinení z nedbanlivosti pri dohľade nad vládnymi dotáciami pre pestovateľov ryže. Rozhodnutie prišlo po tom, ako jej právnici informovali súd, že sa na pojednávaní nezúčastní pre bolesť ucha. Sudca však uviedol, že tomu neverí, pretože nepredložili žiadne lekárske potvrdenie a jej konanie preto vyústi zatykačom. Pojednávanie odročil na 27. septembra. Odporúčame:
Pri Salvadore sa potopila loď so 120 ľudmi na palube Nie je známe, kde sa v čase pojednávania Šinavatrová nachádzala, čo podnietilo špekulácie o jej úniku z krajiny. Súčasný ministerský predseda Prajut Čan-o-Ča následne oznámil, že po jeho predchodkyni pátra polícia. "Polícia je informovaná, ale zatiaľ nič nemá. Stále ju hľadáme," uviedol. Podľa informácií spravodajského portálu BBC Thajsko sprísnilo hraničné kontroly, aby zamedzilo jej úniku z krajiny. Bývalá premiérka je sestrou expremiéra Thaksina Šinavatru, ktorý opustil krajinu v roku 2008, aby sa vyhol väzeniu za korupciu. Momentálne žije v exile v Dubaji. Odporúčame:
Na Floride vykonali trest smrti pomocou nových chemikálií Na pojednávaní, na ktoré sa Šinavatrová nedostavila, mal súd vyniesť rozsudok za to, že pre jej dohľad nad schémou vládnych dotácií pre pestovateľov ryže prišiel štát o miliardy dolárov. K prečinu malo dôjsť počas jej vlády v rokoch 2011 až 2014. Politička vinu odmieta. Ak ju však súd uzná vinnou, môže ju poslať za mreže na desať rokov a natrvalo ju zbaviť možnosti pôsobiť v politike.

Viac k témam: Thajsko, Yingluck Shinawatra
Zdroj: Webnoviny.sk - Thajský najvyšší súd vydá zatykač na bývalú premiérku © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 200 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner