13. apríl 2024
Facebook
piatok, 25 august 2017 15:00

Útok moslimských militantov v Mjanmarsku si vyžiadal desiatky obetí

Written by 
Rate this item
(0 votes)

RANGÚN 25. augusta (WebNoviny.sk) - Moslimskí militanti vyzbrojení strelnými zbraňami a mačetami zaútočili v noci na mjanmarské bezpečnostné jednotky na policajných a hraničných stanovištiach. Pri konflikte zahynulo najmenej 32 ľudí vrátane jedného vojaka a desiatich policajtov. Militanti súčasne zaútočili na 26 miest v Arakanskom štáte. Ten je častým dejiskom konfliktov medzi komunitami moslimov a budhistov. Odporúčame:
Do Čierneho mora spadol z móla autobus, zrejme mal poškodené brzdy Podľa polície bolo do útoku zapletených viac ako 150 militantov. Vyhlásenie vlády uvádza, že extrémisti najprv zaútočili na policajnú stanicu na severe štátu s použitím podomácky vyrobenej bomby a potom nasledovali koordinované útoky na ďalšie stanovištia. Incidenty sa stali približne o jednej hodine ráno miestneho času. Odporúčame:
Pri Salvadore sa potopila loď so 120 ľudmi na palube Útoky sa odohrali deň po zverejnení varovnej správy špeciálnej komisie Organizácie Spojených národov (OSN), podľa ktorej sa zradikalizuje ešte viac ľudí, ak nebude riešené pretrvávajúce napätie medzi etnikami. Arakanský štát sa nachádza na západe krajiny a je domovom viac ako milióna moslimov z etnika Rohingov. Napätie medzi nimi a budhistami, ktorí tvoria väčšiu obyvateľstva tohto regiónu, pretrváva roky. Desiatky tisíc Rohingov ušli do susedného Bangladéša a mjanmarské úrady obviňujú z etnického prenasledovania.

Viac k témam: militanti, Mjanmarsko, útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Útok moslimských militantov v Mjanmarsku si vyžiadal desiatky obetí © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 199 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner