25. apríl 2024
Facebook
pondelok, 28 august 2017 08:00

Útočník z Turku klamal o svojom mene a veku, narodil sa už v roku 1994

Written by 
Rate this item
(0 votes)

HELSINKI 28. augusta (WebNoviny.sk) - Maročan, ktorý 18. augusta útočil v meste Turku na juhozápade Fínska a momentálne čelí obvineniam za vraždu a pokusy o vraždu s "teroristickým úmyslom", klamal o svojom mene a veku, informovala v nedeľu polícia. Ako uviedla inšpektorka Crista Granroth z Národného úradu pre vyšetrovanie, muž pri prvom vypočúvaní poskytol falošné údaje. Odporúčame:
Maročan, ktorý dobodal ľudí v meste Turku, skončil vo väzení Pravdivé informácie fínskym vyšetrovateľom dali až kontakty z medzinárodnej polície. "Polícia vypočúvala hlavného podozrivého a je ochotný s vypočúvajúcim policajtom komunikovať. Z dôvodov súvisiacich s vyšetrovaním, však v tomto momente nemožno zverejniť žiadne informácie týkajúce sa obsahu jeho výpovede," dodala. Maročan je momentálne vo väzbe pre podozrenie z teroristických činov vrátane dvoch vrážd a ôsmich pokusov o vraždu. Aj napriek tomu, že sa najprv identifikoval ako 18-ročný žiadateľ o azyl Abdurrahmán Mechka, polícia tvrdí, že sa narodil už v roku 1994 a má teda 22 alebo 23 rokov. V sobotu polícia prepustila ďalšieho Maročana, ktorý bol vo väzbe pre podozrenia z účasti na útoku, no podľa úradov už nie je podozrivý zo žiadneho prečinu. Troch ďalších mužov, ktorí sú zrejme tiež Maročania, polícia drží vo väzbe pre podozrenie z prípravy trestného činu s teroristickým úmyslom. Vyšetrovatelia preverujú aj možné prepojenie na minulotýždňové teroristické útoky v Španielsku, ktorých pravdepodobní páchatelia boli tiež z Maroka.

Viac k témam: Fínsko, teroristický útok, terorizmus, Turku
Zdroj: Webnoviny.sk - Útočník z Turku klamal o svojom mene a veku, narodil sa už v roku 1994 © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 291 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner