13. apríl 2024
Facebook
pondelok, 28 august 2017 13:00

Kenská vláda zakázala používanie plastových tašiek, porušenie trestajú pokutou alebo väzením

Written by 
Rate this item
(0 votes)

NAIROBI 28. augusta (WebNoviny.sk) - V Keni platí od pondelka zákaz výroby a používania plastových tašiek, pričom za porušenie tohto zákona hrozí firmám aj jednotlivcom pokuta do 38-tisíc dolárov (v prepočte približne 32 200 eur) alebo štvorročné väzenie. Vláda sa týmto opatrením snaží chrániť životné prostredie, továrne ale namietajú, že pre obmedzenie môže prísť o prácu až 80- tisíc ľudí. Odporúčame:
V Keni zavraždili člena volebnej komisie, opozícia sa obáva podvodov Podľa odhadov v Keni použijú približne 24 miliónov plastových tašiek mesačne. Zákon sa vláde podarilo schváliť na tretí pokus po viac ako desaťročnom úsilí. Podobný zákaz pritom už platí vo viacerých afrických krajinách, vrátane Juhoafrickej republiky, Rwandy alebo Eritrey. Výnimku majú továrne, ktoré používajú polyetylén na balenie výrobkov. Ľudia, ktorí do Kene pricestujú s plastovou taškou z nákupu v bezcolnej zóne, budú ju musieť pred vstupom do krajiny nechať na letisku. Odporúčame:
Keňa bude prvým africkým štátom, ktorý začne ponúkať generický liek pre ľudí s HIV Po schválení zákona stanovila vláda šesťmesačné prechodné obdobie, ktoré sa skončilo v nedeľu večer. Kontroly napriek tomu odhalili jeho nedodržiavanie a to prevažne u maloobchodníkov, ktorí nedisponujú alternatívnymi materiálmi na balenie tovaru.

Viac k témam: Keňa, plastové tašky, zákaz
Zdroj: Webnoviny.sk - Kenská vláda zakázala používanie plastových tašiek, porušenie trestajú pokutou alebo väzením © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 284 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner