13. apríl 2024
Facebook
pondelok, 28 august 2017 22:00

Merkelová a Macron vyzvali Putina a Porošenka, aby plne podporili prímerie na východe Ukrajiny

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BERLÍN 28. augusta (WebNoviny.sk) — Napriek najnovším snahám o dosiahnutie prímeria na východe Ukrajiny sa situácia "výrazne nezlepšila". V spoločnom stanovisku to v pondelok uviedli nemecká kancelárka Angela Merkelová a francúzsky prezident Emmanuel Macron. Odporúčame:
Ukrajinský veľvyslanec: Ak máte takého suseda ako je Rusko, nemôžete byť neutrálny Hoci sa v nedávnom spoločnom konferenčnom hovore s ruským prezidentom Vladimirom Putinom a jeho ukrajinským kolegom Petrom Porošenkom dohodli na podpore nového prímeria, stále dochádza k jeho častému porušovaniu, a to aj s ťažkými zbraňami, uvádza sa vo vyhlásení. Merkelová a Macron preto vyzvali Putina a Porošenka, aby "plne dodržovali svoje záväzky, verejne a jasne podporovali prímerie a zabezpečili, že sa potrebné inštrukcie dostanú k armáde a pozemným silám". Nové prímerie malo začať platiť od nového školského roka. Boje na Ukrajine si od roku 2014 vyžiadali už najmenej 10-tisíc obetí na životoch.

Viac k témam: Angela Merkelová, Emmanuel Macron, Ukrajina
Zdroj: Webnoviny.sk - Merkelová a Macron vyzvali Putina a Porošenka, aby plne podporili prímerie na východe Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 250 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner