13. apríl 2024
Facebook
utorok, 29 august 2017 01:00

Z mesta v Texase musí odísť takmer 20-tisíc ľudí, zrážky v dôsledku hurikánu Harvey stále trvajú

Written by 
Rate this item
(0 votes)

HOUSTON 21. augusta (WebNoviny.sk) — Americké úrady prikázali v pondelok povinnú evakuáciu mesta na juhovýchode Texasu s približne 20-tisíc obyvateľmi, ktoré postihli záplavy v dôsledku hurikánu Harvey. Polícia v meste Dickinson oznámila, že povinná evakuácia začína platiť od 14:00 miestneho času. Dickinson je nízko položené mesto, ktoré sa nachádza asi 48 kilometrov juhovýchodne od Houstonu. Odporúčame:
V okolí Houstonu chcú zabrániť ďalším záplavám spôsobeným hurikánom Harveym, vypúšťajú priehrady Zo zaplaveného Houstonu úrady už medzičasom evakuovali 2 000 ľudí, informoval šéf miestnej polície Art Acevedo. Podľa jeho slov sa 185 ďalších žiadostí o záchranu stále vybavuje, pričom vyriešené by mali byť do konca dňa. Acevedo nové informácie poskytol v pondelok na tlačovej konferencii k situácii v Houstone, kde zrážky v dôsledku hurikánu stále pretrvávajú. V utorok do zasiahnutej oblasti pricestuje prezident Donald Trump aj s manželkou Melaniou. Odporúčame:
Foto: Houston po hurikáne Harvey zasiahli rozsiahle povodne Harvey dorazil na pevninu v piatok v neskorých hodinách severovýchodne od mesta Corpus Christi ako hurikán štvrtej kategórie, odvtedy už zoslabol na tropickú búrku. Ešte predtým však spôsobil v Texase katastrofálne záplavy, ktoré si vyžiadali najmenej dve obete na životoch. Viaceré osoby sú ale nezvestné, takže toto číslo pravdepodobne ešte porastie.

Viac k témam: Hurikán Harvey, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Z mesta v Texase musí odísť takmer 20-tisíc ľudí, zrážky v dôsledku hurikánu Harvey stále trvajú © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 187 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner