25. apríl 2024
Facebook
streda, 30 august 2017 15:00

Japonský minister zobral späť výrok o Hitlerových úmysloch, židovská organizácia prejav odsúdila

Written by 
Rate this item
(0 votes)

TOKIO 30. augusta (WebNoviny.sk) - Podpredseda japonskej vlády v stredu odvolal svoj výrok z predchádzajúceho dňa, ktorým očividne bránil úmysly nacistického vodcu Adolfa Hitlera. Vicepremiér Taró Asó, ktorý je tiež ministrom financií, sa tak vyjadril počas prejavu k svojej frakcii zákonodarcov vo vládnej Liberálno-demokratickej strane. "Neskúmam vaše motívy ako politikov, dôležité sú dosiahnuté výsledky. Hitler, ktorý zabil milióny ľudí, nebol dobrý, aj keď jeho úmysly boli správne," povedal v utorok. Odporúčame:
Aktualizované: Severná Kórea vypálila raketu ponad Japonsko. Vláda vyzývala ľudí, aby sa ukryli V stredu však vyhlásil, že jeho vyjadrenie bolo nevhodné a chcel by ho vziať späť. Podľa vlastných slov chcel povedať, že Hitler bol zlý vodca so zlými úmyslami. Židovská ľudskoprávna organizácia Centrum Simona Wiesenthala so sídlom v USA výrok odsúdila ako "vyslovene nebezpečný".

Viac k témam: Adolf Hitler, Japonsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Japonský minister zobral späť výrok o Hitlerových úmysloch, židovská organizácia prejav odsúdila © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 171 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner